BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atviras nevyriausybinių organizacijų laiškas Valstybės saugumo depatamentui ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui

Reaguodama į birželio 6 d., trečiadienį, paviešintą Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento (VSD) 2011 m. veiklos apžvalgą, Aplinkosaugos koalicija ir Lietuvos žaliųjų judėjimas atkreipia dėmesį į viešus VSD ir Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko veiksmus skleidžiant gandus ir diskredituojant Lietuvos nevyriausybines organizacijas bei kitus piliečius, nepritariančius atominės energetikos plėtrai ir Visagino atominės elektrinės projektui.

Dokumente daug dėmesio skiriama grėsmėms, susijusioms su užsienio valstybių pastangomis trukdyti strateginiams energetikos projektams Lietuvoje. Apžvelgiant nacionalinių interesų neatitinkančios informacijos sklaidą tarp vadinamojo Lietuvai „nepalankaus informacinio fono” strategų įvardijamos nevyriausybinės organizacijos, mokslo institucijos ir žiniasklaidos priemonės, neva už atlygį vykdančios prieš Lietuvą nukreiptas informacines kampanijas. Nepateikiami jokie faktai ir įrodymai apie tą „nepalankią informaciją” bei organizacijas, institucijas ir žiniasklaidos priemones, kurios tai daro. Viskas išlieka gandų ir nepagrįstų įtarinėjimų lygmenyje, metant šešėlį visiems kritiškai vertinantiems pavojingus, brangius ir prieštaringus planus dėl atominės energetikos plėtros Lietuvoje.

Smerkiame šiuos viešus ir nepagrįstus VSD ir politikų teiginius, kurie prieštaravimą Vyriausybės vykdomai politikai tapatina su Tėvynės išdavimu. Tai griauna pilietinę visuomenę ir diskredituoja Lietuvą kaip demokratinę valstybę. Trukdymas žmonėms įsitraukti į valstybei svarbių klausimų sprendimą užkerta kelią atvirai diskusijai apie nacionalinius projektus, turėsiančius ilgalaikį poveikį ateities kartoms. Kartu neigiamą poveikį valstybės ateičiai ir pilietinės visuomenės raidai daro šiuo metu vykdoma valstybės lėšomis finansuojama informavimo kampanija, kurios metu vienpusiškai pristatomas Visagino atominės elektrinės projektas. Trukdymas reikšti kritišką nuomonę apie minėtą projektą vis labiau primena propagandą ir totalitarinėse valstybėse prieš piliečius naudojamas priemones.

Siekiame, kad būtų išsklaidyti netiesioginiai kaltinimai teisėtai veikiančioms šalies nevyriausybinėms organizacijoms ir kitiems piliečiams, pasisakantiems prieš atominę energetiką. Todėl prašome VSD ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą viešai ir pagrįstai įvardinti subjektus, kurie bendradarbiauja su užsienio šalių specialiosiomis tarnybomis ir kokią priešišką veiklą Lietuvos Respublikos atžvilgiu jie vykdo.

Kęstutis Navickas
Aplinkosaugos koalicijos pirmininkas
Tel. 8 689 71355, el.p. info@aplinkosauga.lt

Rimantas Braziulis
Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininkas
Tel. 8 618 01773, el.p. rimas@zalieji.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Algirdas U2012-06-09 10:51

Tikrai lazda perlenkta. Jei tokia medžiaga yra tai prokuratūros darbas. Jei tėra tik prielaidos tai tokio rango politikui netinka jas skelbti iš tribūnos. Rezultatas bus priešingas. Mačiau kaip kikeno žurnalistai besiklausydami šio pranešimo.

Darius2012-06-10 17:54

Pritariu Algirdui U. Visiška nesamonė čia su tuo “dokumentu”. Jei jau negalima pareikšti kitokios nuomonės nei liepia valdantieji tai kur čia deklaruojama demokratija, žmogaus ir jo nuomonės pagarba. Tokie veiksmai primena Baltarusijos vadovo elgesį. Nejaugi jau taip žemai nusirito Lietuvos valdžia?
O dėl žiniasklaidos neva papirkimo, tai kiek tenka domėtis šią energetikos tema (O JĄ AŠ LABAI DOMIUOSI) tai 90 % straipsnių yra aiškiai rašomi UŽ atominę energetiką. Tai kylą naturalus klausimas, kuri čia pusė nupirko tą žiniasklaidą? Visuomenininkai (Ir visuomenė), kuriuos viešai šmeižia kaip Rusijos agentais ir durniais vadina (Roko Žilinsko atveju) ar valdantieji, kurie ne tik su “durna” liaudimi, kuri juos išrinko, nesikalba, bet ir energetikos specialistų net nuomonės neklausia?

Rašyti komentarą

Tavo komentaras