BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atnaujinta aikštelė pasirengusi priimti stambiagabarites atliekas

Komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice”, tvarkanti šiukšles ir besirūpinanti švara Vilniaus mieste, atnaujino stambiagabaričių atliekų aikštelę ir yra pasirengusi priimti dar daugiau gyventojų nestandartinių atliekų. Naujoji aikštelė yra švari, tvarkinga, gyventojų patogumui veikia nuo ankstaus ryto iki vakaro.

Atnaujinta aikštelė, esanti Gariūnų g. 71, yra vienintelė veikianti Vilniaus mieste stambiagabaričių atliekų aikštelė. Ji buvo atnaujinta bendrovės lėšomis - išklota asfalto danga, aikštelė aptverta, sutvarkytas privažiavimas. Į atnaujinimą investuota daugiau nei 70 tūkst.Lt.

„Atnaujindami stambiagabaričių atliekų aikštelę, stengiamės, kad ji atitiktų visus standartus, maža to - kad ji būtų švari, lengvai privažiuojama ir gyventojams būtų patogu į ją atvežti remonto atliekas, nereikalingus baldus, buitinę techniką ar vonios įrangą. Gyventojai turi įsisamoninti, kad didelėms, nestandartinėms ar pavojingoms atliekoms - ne vieta prie komunalinių konteinerių. Ilgainiui kiekvienas vilnietis turėtų suprasti, kad jo pareiga yra pačiam pasirūpinti savo šiukšlėmis ir jas tinkamai utilizuoti. Labai tikimės, kad ilgainiui vis mažiau ir mažiau bus tų, kurie terš gatves ar miškelius”, - sakė bendrovės „Ecoservice” generalinis direktorius Saulius Budrevičius.

Aikštelėje Gariūnų gatvėje kiekvienai atliekų rūšiai yra skirtas atskiras konteineris su aiškiu užrašu: baldams, elektroninei įrangai, pavojingoms atliekoms ir pan. Gyventojai, atvežę didžiąsias atliekas į aikštelę, turės išskirstyti jas po konteinerius. Aikštelės darbuotojai patars, kur kokias atliekas tinkamiausia mesti.

Kiekvienas vilnietis, į stambiagabaričių atliekų aikštelę per metus gali nemokamai atvežti 5 vienetus susidėvėjusių automobilinių padangų, iki 500 kg statybos-griovimo atliekų, buitinės technikos, elektroninės įrangos, baldų.

Šioje aikštelėje priimamos ir pavojingos atliekos - gyvsidabrio termometrai, gyvsidabrio turinčios lempos, juodieji bei spalvotieji metalai, baterijos, akumuliatoriai, alyvos, panaudoti filtrai. Neribotai šioje aikštelėje priimamos ir įprastinės rūšiavimui tinkančios didelės atliekos - kartonas, stiklas, plastikas.

Gyventojų patogumui, aikštelės darbo laikas yra maksimaliai priderintas prie dirbančiųjų grafiko: aikštelė darbo dienomis veikia nuo 7 ryto iki 19 val., o savaitgaliais - nuo 7 iki 13 val.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus Atliekų tvarkymo poskyrio vedėjo Jaroslavo Čaplios, šiuo metu Gariūnų gatvėje esančios stambiųjų atliekų priėmimo aikštelės miestui tikrai nepakanka. Iš viso Vilniaus miestui yra numatyta įrengti 11 tokių aikštelių. Šiuo metu vykdomi projektavimo darbai ir artimiausiu laiku bus pradėtos įrenginėti 5 stambiųjų atliekų priėmimo aikštelės Lazdynų, Naujininkų, Panerių, Pašilaičių bei Verkių seniūnijose.

„Nors visa informacija yra lengvai prieinama, yra gyventojų, nežinančių apie esamą stambiųjų atliekų priėmimo aikštelę. Sulaukiame nemažai skambučių su klausimais, kur dėti stambiagabarites atliekas. Aišku, ne visi žmonės nori ir gali atvežti savo atliekas iki aikštelės, todėl nesivargina ir jas palieka, kur papuola. Viena iš priemonių, skatinančių, kad pasikeistų gyventojų įpročiai ir stambiąsias atliekas jie atvežtų iki aikštelės, yra gyventojų švietimas, socialinė reklama. Žinoma, didesnis stambiagabaričių atliekų aikštelių skaičius taip pat paskatintų tinkamai pasirūpinti didžiosiomis atliekomis”, - sakė J.Čaplia.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras