BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atliekų prevencija – pagal valstybinę programą

Praėjusią savaitę Aplinkos ministerijoje regionų aplinkos apsaugos departamentams, regioninių atliekų tvarkymo centrams, savivaldybėms, pramonės, prekybos ir atliekų tvarkytojų asociacijoms buvo pristatytas ir aptartas Valstybinės atliekų prevencijos programos projektas. Ši programa bus koreguojama, atsižvelgus į suinteresuotų institucijų pastabas ir pasiūlymus.

Fruggo (Wikimedia Commons) nuotr.

Atliekų prevencija - vienas svarbiausių atliekų sektoriaus tikslų. Tai priemonės, kurių imamasi, prieš produktui ar medžiagai tampant atliekomis, ir dėl kurių sumažėja atliekų kiekis. Tarp šių priemonių - pakartotinis produkto naudojimas ar jo gyvavimo ciklo pailginimas.

Valstybinės atliekų prevencijos programa Lietuvoje rengiama pirmą kartą. Jos paskirtis - išnagrinėti esamą atliekų prevencijos būklę, nustatyti šios prevencijos 2014-2020 m. prioritetus, tikslus, uždavinius ir priemones jiems įgyvendinti, taip pat jų vertinimo kiekybinius kriterijus, laukiamus rezultatus, įgyvendinančias institucijas.

Programa numato 2014-2020 m. siekti, kad, augant pramonei ir ekonomikai, gamybos, statybos ir kitos ūkinės veiklos sektoriuose atliekų susidarytų lėčiau, o susidariusiųjų kiekis neviršytų ES vidurkio, taip pat siekti, kad, augant vartojimui, komunalinių atliekų, įskaitant pakuočių, elektros ir elektroninės įrangos ir biologiškai skaidžias atliekas, susidarymas didėtų lėčiau, o susidarančių komunalinių atliekų kiekis neviršytų ES vidurkio.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras