BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atliekų deginimas – pavojingas sveikatai ir kenksmingas aplinkai


Aplinkos apsaugos skyriaus duomenimis iki šių metų kovo 4 d. Kauno miesto Dainavos oro kokybės tyrimų stotyje užfiksuoti 16 dienų kietųjų dalelių (KD 10) koncentracijos paros ribinės vertės viršijimai (per metus galimi 35 d. viršijimai).

Šie skaičiai rodo, kad miesto aplinkos oro tarša kietosiomis dalelėmis (KD 10) yra opi žiemos, o ypač tokios šaltos kaip šiemet problema. Oro užterštumas ypatingai padidėja užklupus dideliems šalčiams, dėl žemos temperatūros ir silpno vėjo įsivyrauja nepalankios teršalų išsisklaidymo sąlygos. Hidrometeorologų prognozės nežada, kad žiema iš Lietuvos greitai pasitrauks, todėl dienų, kai bus fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas dar sulauksime.

Tiek Aplinkos ministerija, tiek skyrius sulaukia iš gyventojų nemažai pranešimų apie įtarimus, kad privačiose valdose gali būti deginamos atliekos ir dėl to aplinkos oras yra teršiamas ne tik padidintu kietųjų dalelių kiekiu, bet ir daug pavojingesnėmis cheminėmis medžiagomis.

Draudžiamos deginti medžiagos ir atliekos: plastikiniai maišeliai, plastikinė tara, cheminėmis medžiagomis užterštos pakuotės, rūbai, batai, užteršta mediena, makulatūra, medžio drožlių plokštės ir kitos atliekos.

Primename, kad gyventojams deginti atliekas draudžia Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalis ir Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklės. Už atliekų deginimą nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų, Administracinių teisės pažeidimų kodekso 83 straipsnis nustato baudą piliečiams nuo vieno iki dviejų šimtų litų. Sužinoję apie padidėjusį aplinkos oro užterštumą būkite uždarose patalpose, atsisakykite fizinio aktyvumo lauke (sporto, fizinių darbų, kūno kultūros pamokų), saugokite kvėpavimo takus, pridenkite juos apsaugine kauke, pajutę pirmuosius sveikatos sutrikimus, tuoj pat kreipkitės į medikus.

Tai ypatingai aktualu, žmonėms, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis, besilaukiančioms moterims, motinoms su kūdikiais, pagyvenusiems žmonėms.

Kauno miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

sandra2011-05-01 08:36

Vakar kaimynas toki lauzeli sukure,pasirodo turi tam reikaliukui net backa…juodi dumai,didziule smarve uzvirino krauja ir iskvieciau ugnegesius.Atvaziavo per 5 minutes,o tas pakniopstom puole si kibiru gesint.Pasirodo parazitas pastoviai degindavo kazkokius metalo gabalus su plastmase,o mes kelis metus nuodijomes.Patariu visiems-nekentekit ir skuskit,uzsienyje uztat ir tvarka,kad vieni kitus ciut kas skundzia.O cia dar kaltas jautiesi,kad bandai teisybes ieskot.

Vaduvos gatvės guventojai2011-05-24 22:32

Vilniuje Žemuosiuose Paneriuose Vaduvos gatvėje pastoviai jaučiamas deginamų med atliekų baisus smogas.Pradeda skaudėt galva, pykinti.Nejaugi patys pareigūnai nesitručija nuo tokio oro????Kažkas turėtų tkreipt dėmesį į įmonių savivaliavimą naikinant paskutinius lietuvius

Rašyti komentarą

Tavo komentaras