BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atidaryta 3000 baterijų surinkimo vietų


Vilnius, spalio 25 d. Asociacija EEPA, licencijuota elektroninės įrangos ir baterijų atliekų tvarkymo organizatorė, pirmoji šalyje sukūrė galvaninių elementų ir akumuliatorių atliekų surinkimo tinklą, kurį sudaro 3000 atliekų surinkimo vietų.

Reikalavimą turėti ne mažiau nei 3000 galvaninių elementų ir akumuliatorių surinkimo vietų numato Baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymo taisyklės.

Asociacijos EEPA panaudotų baterijų surinkimo sistema pradėjo veikti nuo 2010 m. pradžios, o šių metų rugsėjo - spalio mėn. prie asociacijos kuriamos sistemos nusprendė prisijungti ir AB Lietuvos paštas bei Lietuvos viešosiose bibliotekos. Jau šiandien panaudotas baterijas ir akumuliatorius galima palikti ne tik Asociacijos narių prekybos vietose, bet ir daugelyje šalies bibliotekų. Šalies pašto skyriuose gyventojams tokia galimybė bus suteikta artimiausiu metu.

„Džiaugiamės, kad prie mūsų sukurto tinklo prisijungė virš 1000 bibliotekų ir daugiau nei 700 pašto skyrių visoje Lietuvoje. Tai labai svarbu, kadangi šis bendradarbiavimas leidžia pasiekti mažesnes šalies gyvenvietes kuriose nėra didelių prekybos centrų, o gyventojams bus patogu atsikratyti panaudotų baterijų ir akumuliatorių Visose baterijų ir akumuliatorių surinkimo vietose bus pastatyti konteineriai su specialiu ženklinimu, spalvotu medžiu simbolizuojančiu EEPA elektronikos ir baterijų surinkimo programą, ” - teigia Gediminas Jonaitis, Asociacijos EEPA projektų vadovas.

Asociacijos EEPA nariai į rinka išleidžia apie trečdalį visų Lietuvoje parduodamų baterijų. G. Jonaičio įsitikinimu, sukurtas tinklas yra pajėgus įgyvendinti griežtus ES direktyvos reikalavimus t.y. 2012 metams sutvarkyti mažiausia 25% rinkoje parduodamų naujų baterijų ir akumuliatorių svorio kiekio.

„Remiame ir pritariame EEPA iniciatyvai. Bibliotekos tampa patraukli vieta gyventojams, sulaukiame vis daugiau lankytojų, o galimybe atsikratyti panaudotomis baterijomis bibliotekoje kels ir gyventojų sąmoningumą elgtis atsakingai su pavojingomis atliekomis,” - teigia Petras Zurlys, Lietuvos Bibliotekininkų bendrijos pirmininkas.
Panaudotos baterijos ir akumuliatoriai yra pavojinga elektroninė atlieka. Jomis privaloma tinkamai pasirūpinti nes jose daug pavojingų medžiagų - švino, kadmio, gyvsidabrio - kurios tiek kenkia sveikatai, tiek teršia gamtą. Negalima jų mesti į bendrą šiukšlių srautą, o reikia išmesti į tam skirtas talpas, iš kurių bus surinktos ir tinkamai perdirbtos, taip tausojant ir gamtos išteklius.

Apie EEPA

Asociacija EEPA vienija per 60 elektros ir elektroninę įrangą gaminančių ir importuojančių bendrovių. Asociacijos nariai į rinką išleidžia apie 70 proc. visos Lietuvoje parduodamos elektros ir elektroninės įrangos. Asociacija EEPA veikia nuo 2006 m.\

Daugiau informacijos:
www.epa.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras