BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Arlaviškių botaniniame draustinyje – naujo tako krikštynos

Artėja vasara, o kartu ir naujas turistinis sezonas. Kur keliausite ir ką aplankysite šįmet? Aktyvaus poilsio ir pažinimo sintezę siūlome atrasti Kauno marių regioniniame parke. Šįmet lankytojus pasitinka naujai įrengtas pažintinis takas Arlaviškių botaniniame draustinyje. Kviečiame spaudos atstovus birželio 3 dieną, 11 valandą į tako atidarymą. Tako krikštynas organizuoja - Kauno marių regioninio parko direkcija ir VĮ Dubravos eksperimentinė mokomoji miškų urėdija.

Norinčius ne tik pasigrožėti įspūdingu vaizdu, atsiveriančiu nuo take įrengtos apžvalgos aikštelės, bet išbandyti naujo tako patvarumą - pakviesime į trumpą ekskursiją, kurios metu sužinosite, kodėl lietuvių apdainuojamos “begėdės” alyvos šioje vietoje nepageidaujamos, kam naudingi miške pūvantys medžiai, kokie reti augalai slepiasi tarp kadagių, kaip atrodo šlaite atsiveriančios žemės žaizdos, ir atskleisime daugiau šios ypatingos vietos paslapčių. Po ekskursijos įspūdžiais ir vaišėmis dalinsimės Vaišvydavos girininkijos poilsiavietėje „Lepšynė”.

Tiems, kurie geriau orientuojasi ne miško, o skaičių pasaulyje, primename, kad takas įrengtas 2010 m., įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)”. Arlaviškių botaniniame draustinyje įrengtas 1,3 km pažintinis pėsčiųjų takas, pritaikytas neįgaliesiems (įrengta 501 m lentinio tako, gruntiniai laiptai šlaite, 6 informaciniai ir 1 teminis stendas bei nukreipiančiosios rodyklės), 5 ha plote atlikti gamtotvarkiniai darbai - miško retmių kirtimai, retinimai ir svetimžemių augalų kirtimai.

1992 metais įkūrus Kauno marių regioninį parką, dėl unikalaus kadagių slėnio ir turtingos aplinkinių teritorijų gamtinės įvairovės buvo išskirtas Arlaviškių botaninis draustinis. 2004 metais įsteigta Arlaviškių kadagyno Natura 2000 teritorija, kurioje išskirtos kadagyno, šaltinių su besiformuojančiais tufais, stepinių pievų buveinės. Vėliau sudarytas gamtotvarkos planas, pagal kurį numatyta išnaikinti visas svetimžemių medžių ir krūmų rūšis ir sudaryti kuo geresnes sąlygas retiems augalams ir kadagiams augti. Draustinis, kurio plotas 116,6 ha, siaura juosta driekiasi Tursono, Sietyno, Arlaviškių kaimų pakraščiais. Tai gamtos oazė, turtinga šlaitų su prasigraužusių vandens srautų suformuotomis griovomis, užpelkėti pradėjusiais slėniais, stačiomis atodangomis. Šlaitų terasose formuojasi sufozinių cirkų įdubos, o pratekančių vandens srautų vietose - šaltinių su besiformuojančiais tufais buveinės. Šlaituose „kabančios” pelkės - dar vienas fenomenalus šios vietovės reiškinys, tačiau svarbiausias draustinio akcentas - unikalus kadagių slėnis, kurio šlaituose aptinkama įvairiausių augalų: daugelis jų itin reti.

Kviečiame į kadagyną pasisemti įkvėpimo!
Prašome apie dalyvavimą iš anksto informuoti el.paštu: info@kaunomarios.lt arba tel.: 8~37 38 30 71

Daugiau informacijos:
Kauno marių regioninio parko direkcija
Tel./faks. (8~37) 38 30 70
Mob.tel.: +37068612703
www.kaunomarios.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras