BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar vienkartinės peleninės išgelbės paplūdimius?


Kartu su 2010 m. knygų muge vykusioje reklamos ir poligrafijos parodoje dalyvavo ir Klaipėdos m. ekologų klubas “Žalioji žemė“, pristatęs pačių sukurtą vienkartinę peleninę, skirtą paplūdimių rūkaliams.

Pristatytos mobilios vienkartinės peleninės skirtos spręsti nuorūkų surinkimo ir utilizavimo problemą, t.y. maksimaliai mažinti į smėlį patenkančių nuorūkų kiekį. Konstrukcija ir veikimo principas ypač paprasti: į indelį su specialiu intarpu įpilama bet kokio nedegaus skysčio ir peleninė paruošta naudojimui. Surūkius cigaretę, nuorūką belieka įmesti pro kiaurymę intarpe ir puodelį uždengti. Vienkartines mobilias pelenines galima panaudoti dar ir dar kartą, nes peleninei apsivertus, jos turinys lieka viduje. Pripildytą peleninę belieka išmesti į šiukšlių konteinerį.

Šios peleninės jau buvo išbandytos praeitą vasarą Lietuvos paplūdimiuose. Pasak parodoje dalyvavusio M. Daukanto, akcija pasiteisino, rūkaliams peleninės patiko. Tačiau tik laikas parodys, ar besimėtančių cigarečių paplūdimiuose nepakeis besimėtančios vienkartinį grietinės indelį primenančios peleninės.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras