BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar sumedžiota vilkiukė įmins mįslę?

Krito jauniklė

Praėjusią savaitę Ančiškių būrelio medžiotojas Leonas Aukštikalnis Kiškynės krūmuose iš stebėjimo bokštelio tykojo šernų. Vietoj jų į pakrūmę išsėlino trys jaunikliai vilkai. Vieną iš jų medžiotojas nušovė. Tai buvo patelė. Svėrė apie 20 kilogramų.

MĮSLĖ. Ančiškių būrelio medžiotojas Leonas Aukštikalnis praėjusią savaitę nušovė, kaip manoma, jauną vilkę. Po genetinių tyrimų paaiškės, kas ji.

- Po šūvio du jaunikliai nėrė atgal į krūmus. Netoliese esančiame miške pasigirdo baisus vilkų staugimas, - „Biržiečių žodžiui” pasakojo medžiotojas.

Leonas Aukštikalnis medžioja nuo 1992 metų. Vilką sumedžiojo pirmą kartą. Prieš kelerius metus vilką šiose apylinkėse buvo nušovęs to paties Ančiškių medžiotojų būrelio medžiotojas, Laužų kaimo ūkininkas Vidmantas Liukpetris.

Plėšrūnams parduotos vasaros

Biržų rajono ūkininkų valdose plėšrūnai įžūliai siautėja nuo 2009 metų vasaros. Praėjusiais metais jie Kupreliškio bei Vabalninko apylinkėse sudraskė ir sužalojo 40 ūkininkų gyvulių: ožkų, avių, veršelių, telyčių, jautukų. Pjovė ir šunis. Kaimų gyventojai su nerimu laukė ganiavos pradžios. Ne vienas jau išbandęs ir apsaugos priemones: šviesas, vėliavėles, įvairius garsus, kvapus. Jie nepadeda. Šukioniečių ūkininkų Bieliakų karvių bandą šiemet ganė ir saugojo Podhalės veislės aviganiai.

Šiais metais plėšrūnų išpuoliai prieš galvijus prasidėjo nuo birželio pradžios. Daugiausiai nuostolių patyrė Vabalninko krašto ūkininkai. Jų ganyklose ir kiemuose plėšrūnai sudraskė 14 gyvulių. Kai kuriems ūkininkams - net po kelis. Ne vienam tai buvo paskutinis veršelis, ožkelė.

Gyventojai susivienijo

Nukentėję ūkininkai kreipėsi į rajono Savivaldybės tarybos narę, Šukionių kaimo bendruomenės pirmininkę Nijolę Šatienę prašydami padėti išspręsti įsisenėjusią problemą. Šukionių bendruomenėje įvyko ūkininkų susirinkimas. Buvo nuspręsta surinkti iš nukentėjusių gyventojų prašymus ir kreiptis į Biržų rajono merę Irutę Varzienę.

Ūkininkų problemos buvo išgirstos ir suprastos.

Medžiotojai tyko

Po susirinkimo Šukionyse ūkininkai parengė ir pateikė kreipimąsi Biržų rajono savivaldybės merei I. Varzienei. Ūkininkai savivaldybės Kaimo rėmimo programos valdymo komisijai pateikė prašymus. Žemės ūkio skyriaus vedėjas Steponas Staškevičius „Biržiečių žodžiui” sakė, kad 11 gyventojų dėl plėšrūnų šiemet patirti nuostoliai kompensuoti 40 proc.

Merė I. Varzienė dėl aktualios ir įsisenėjusios ūkininkų problemos kreipėsi į Aplinkos ministeriją. Ministerija, atkreipusi dėmesį į merės prašymą, išimties tvarka, ne vilkų medžioklės sezono metu, dviems Biržų rajono Meilūnų ir Ančiškių bei Pasvalio rajono Naradavos medžiotojų būreliams, leido sumedžioti 5 plėšrūnus.

Matė vilką

Vietos gyventojų įsitikinimu, vilkai gyvena ir veisiasi Guodžių durpyne. Juos ne vieną kartą yra sutikę grybautojai bei uogautojai. Šią savaitę, kaip „Biržiečių žodžiui” pasakojo kratiškietis medžiotojas Vidmantas Aukštikalnis, vilką matė ir Pagavėnių kaimo ūkininkas. Pirmadienį ūkininkas dirbo su kombainu savo laukuose Jagaudžiuose, prie Tatulos upės. Ūkininkas įsitikinęs: tas vilkas jau nebepavojingas, jis smarkiai šlubčiojo. Nežinia, ar jį išgąsdino kombaino garsas, ar status upelio šlaitas. Pilkis apsisuko ir grįžo atgal iš kur atėjo. Ten jau - kaimyninio Pasvalio rajono laukai. Kasžin, gal po kiek laiko šlubis pasiduos taiklaus medžiotojo kulkai…

Kita nuomonė

Gamtos mylėtojų asociacija „Baltijos vilkas” įsitikinusi: ūkininkams gyvulius pjauna ne vilkai, bet šuns ir vilko mišrūnai. Iš praėjusiais metais ištirtų 20 per sezoną ir ne jo metu sumedžiotų vilkų mėginių nustatyta, kad aštuoni iš jų turėjo šunų kraujo.

Šiais metais taip pat bus atliekami nušautų vilkų genetiniai tyrimai.

Regina Vaičekonienė

„Biržiečių žodis”

V. Aukštikalnio nuotr.

Selonija.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras