BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar Panevėžio privačių namų gyventojams reikėtų žaliųjų atliekų konteinerių?

Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras (PRATC) aiškinasi žaliųjų (bioskaidžių) atliekų konteinerių poreikį miesto individualių namų gyventojams. Tai daroma įgyvendinant Panevėžio regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtros projektą.

Dabartinė regiono atliekų tvarkymo sistema neleidžia komunalinių atliekų sutvarkyti pagal ES ir Lietuvos atliekų tvarkymo reikalavimus. Todėl būtina tobulinti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą. Reali alternatyva - kompostavimas, padedantis mažinti sąvartynų plotų, grėsmę paviršiniams bei požeminiams vandenims, gruntui, dirvožemiui, saugantis ir tausojantis aplinką.

Todėl PRATC regione ketina pastatyti bioskaidžių atliekų kompostavimo konteinerius individualių namų gyventojams. Bioskaidžios atliekos - augalinės kilmės maisto likučiai (daržovių atliekos, arbatžolės, kavos tirščiai, smulkinti kiaušinių lukštai), pjuvenos, šiaudai ir žaliųjų teritorijų tvarkymo atliekos - šakos, lapai, žolė, piktžolės ir pan.

Kompostavimas  - tai biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo būdas, kai dėl kompleksinio biologinio, biocheminio ir fizinio proceso, atliekos mineralizuojamos, išsiskiria biogeniniai elementai ir susidaro humusas.

Kompostuojant ne tik atsikratoma sodo atliekomis, bet ir gaunamos puikios augalų, kambarinių gėlių trąšos. Teisingai eksploatuojamas kompostavimo konteineris neskleidžia jokio kvapo, priešingai nei išmestos į bendruosius konteinerius atliekos. Bioskaidžių atliekų kompostavimas naudingas ir ekonominiu požiūriu, nes sumažėjus mišrių komunalinių atliekų mažiau ir išlaidų už centralizuotą jų surinkimą.

PRATC planuoja regiono gyventojams išdalyti 600 l talpos kompostavimo konteinerius. Jie liks PRATC nuosavybė, bus sunumeruoti bei sužymėti, tačiau gyventojams perduoti nemokamai pagal sutartį.

Siekdama padėti PRATC išsiaiškinti konteinerių poreikį privačių namų gyventojams, Panevėžio miesto savivaldybė iki gegužės 27 d. prašo gyventojų pareikšti savo nuomonę dėl konteinerių reikalingumo. Apklausa ir anketa skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje www.panevezys.lt. Atsakyti į apklausos ir anketos klausimus kviečiame Savivaldybės priimamajame (1-oji darbo vieta).

Panevėžio miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras