BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar „nemaistiniai” biodegalai padės sustabdyti miškų kirtimą?

Išpopuliarėjęs javų auginimas degalams gali privesti prie miškų vertimo dirbama žeme. Šis netiesioginis žemės paskirties keitimas didina anglies dioksido išlakas. Todėl ES siekia pereiti prie biodegalų, gaminamų ne iš maistinių kultūrų, o iš nemaistinės biomasės, pavyzdžiui, iš šiukšlių ar dumblių. Aplinkos komitetas trečiadienį kartu su ekspertais aptarė Komisijos planus apriboti maksimalią „maistinių” biodegalų kvotą.

ES siekia apriboti maistinių biodegalų kvotą © BELGA_SCIENCE

„Tikiuosi, kad ateityje neturėsime rinktis tarp to, ką valgome ir kaip vairuojame”, - kalbėjo Aplinkos komiteto pranešėja šiuo klausimu Corinne Lepage (Liberalai ir demokratai, Prancūzija).

„Suprantame, jog biodegalai, kaip ir bet kuris kitas energijos šaltinis, sukelia problemų. Netiesioginis žemės paskirties keitimas yra viena iš tokių problemų”, - kalbėjo Pramonės komiteto pranešėjas šiuo klausimu Alejo Vidal-Quadras (Europos liaudies partija, Ispanija).

Iš nemaistinės biomasės pagaminti antrosios ir trečiosios kartos biodegalai draugiškesni aplinkai, tačiau dėl didelių gamybos kaštų jie kol kas nepaplitę.

Žaliojo kuro potencialas

Biodegalai sudaro apie 2 proc. visų transporto degalų

Ši dalis iki 2050 m. galėtų padidėti iki 27 proc.

Planuojamas biodegalų naudojimas kasmet padėtų išvengti 2,1 gigatonos CO2

Šaltinis: Tarptautinė energetikos agentūra

Papildoma informacija

Seminaro vaizdo įrašas
EK tinklalapis apie biodegalus
Galimi pokyčiai ES biodegalų politikoje

Europos Parlamento informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras