BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aptartos ekologinės gamybos plėtros aktualijos

Seimo Kaimo reikalų komitetas posėdyje aptarė 2013 m. balandžio 24 d. komiteto sprendimo „Dėl ekologinės gamybos plėtros” įgyvendinimą. Prieita vieningos nuomonės, kad sudarant Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programą ekologinių ūkių plėtrai turėtų būti skiriamas išskirtinis dėmesys. Kartu būtina plėtoti ir ekologiškų produktų perdirbimą bei kooperaciją, įvairinti ir gausinti šių produktų nomenklatūrą, kuo daugiau produkcijos parduoti vartotojams tiesiogiai. Reikėtų tobulinti viešųjų pirkimų sistemą ir sudaryti kur kas palankesnes sąlygas ekologišką produkciją tiekti darželiams, mokykloms, ligoninėms ir kitoms panašioms įstaigoms.

sprite_pixie nuotr.

Ekologinis ūkininkavimas labai svarbus ir aplinkosauginiu bei sveikatos požiūriu, todėl būtinas glaudesnis bendradarbiavimas tarp Žemės ūkio, Aplinkos ir Sveikatos apsaugos ministerijų.

Komitetas taip pat išreiškė abejones dėl paramos chemizuotam ūkininkavimui, kai skatinama vadinamųjų išskirtinės kokybės produktų gamyba. Tokia parama tik klaidina vartotojus ir be jokio pagrindo stumia iš rinkos tikrus ekologiškus produktus.

Ekologiškų ūkių plėtra Lietuvoje gerokai atsilieka nuo Estijos ir Latvijos. Jos pagal ekologiškų pasėlių plotą bendrame žemės ūkio naudmenų plote jau užima vietas pirmame pasaulio valstybių dešimtuke.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras