BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos ministras: už teršimą atsakys ir juridiniai asmenys

Aplinkos ministerija parengė teisės aktų paketą, kuris nustato atsakomybę juridiniams asmenims už aplinkos teršimą, neteisėtą gamtos išteklių naudojimą, klaidinančios aplinkosauginės informacijos pateikimą, saugomų teritorijų, vandens telkinių apsaugos pažeidimus ir kitas veiklas. „Šiandien taikyti ekonomines sankcijas juridiniams asmenims už minėtus pažeidimus praktiškai nėra galimybių. Dažniausiai viskas baigiasi tuo, kad nubaudžiamas vienas ar kitas bendrovės darbuotojas, tikrai ar tariamai atsakingas už aplinkosauginių reikalavimų vykdymą.

Gedimino Čapkausko nuotr.

Paprastai kalbant, randamas „iešmininkas”, kuris ir prisiima visą kaltę. Tokią situaciją reikia keisti iš pagrindų”, - teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Jo žodžiais, siūlomi teisės aktų pakeitimai padėtų ne tik užtikrinti veiksmingesnę aplinkos apsaugą bei racionalesnį gamtos išteklių naudojimą, bet ir įtvirtintų efektyvų kontrolės mechanizmą, o taip pat - pažeidimų prevenciją.

„Vargu, ar daug juridinių asmenų ryšis teršti, kai žinos, jog už tai gresia baudos nuo keliolikos iki kelių šimtų tūkstančių litų. Ko gero, taip rizikuoti sau leis tik labai turtingi verslo subjektai”, - tvirtina V. Mazuronis.

Aplinkos ministerijos vadovas pabrėžia, jog baudų dydžiai nustatyti diferencijuojant juos pagal veiklų pavojingumą. Pavyzdžiui, bauda už teršalų išmetimą priklausys nuo to, kokie teršalai pateko į aplinką: pavojingi ar ne, didelis kiekis ar mažas. Tokiu pačiu principu diferencijuojamos ir baudos už neteisėtai iškirstą mišką, į aplinką išmestas atliekas, paskleistą nuotekų dumblą, pasisavintus gamtos išteklius ir t.t.

„Siūlome tokias baudas, kurios atgrasintų ir nuo kitos, šiuo metu kai kuriose srityse itin populiarios praktikos: kuomet mokėti baudas naudingiau nei laikytis teisės aktų reikalavimų. Tai ypač aktualu atliekų tvarkymo sektoriuje, kai išrašomi dokumentai už neva didelius sutvarkytus atliekų kiekius, o iš tikrųjų dalis jų ne tinkamai sutvarkoma, o atsiduria pamiškėse. Tokie „šposai” irgi turi baigtis”, - sako ministras V. Mazuronis.

Aplinkos ministerijos siūlymu, didžiausios baudos juridiniams asmenims būtų skiriamos už atitinkamoms kategorijoms priskiriamų teršalų išmetimą: nuo 10 iki 100 tūkst. litų. Taip pat - už aplinkos taršą pavojingomis atliekomis: nuo 6 iki 500 tūkst. litų.

Už taršą deginant nenupjautus ar nesugrėbtus augalus būtų skiriamos baudos nuo 1 iki 20 tūkst. litų, už pavojingų atliekų gabenimą be leidimo - nuo 1 iki 100 tūkst. litų, už jų apdorojimą neturint tam teisės - nuo 2 iki 200 tūkst. litų, už neteisėtą naudingųjų iškasenų naudojimą ar gavybą - nuo 3 iki 500 tūkst. litų.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras