BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos ministras susitiko su Vilniaus meru

Šiandien aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas susitiko su Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku. Aptartos aktualijos ir problemos, kurios rūpi tiek Aplinkos ministerijai, tiek ir sostinės savivaldybei.

R.Pauliukevičiaus nuotr.

Susitikime taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis, ministerijos kancleris Robertas Klovas, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Rolandas Masilevičius, sostinės vicemeras Jonas Pinskus, kiti ministerijos bei savivaldybės darbuotojai.

Ministras G. Kazlauskas pabrėžė, jog Vilniaus mieste ir regione susikaupė nemažai problemų, kurias būtina kuo greičiau išspręsti. Ir visų pirma - atsižvelgiant į visuomenės gerovę, lūkesčius bei interesus.

Viena iš tokių neatidėliotinų klausimų - daugiabučių renovacija. Aplinkos ministras išreiškė nuomonę, kad šioje vietoje savivaldybės pagalba ir parama yra tikslinga ir reikalinga. G. Kazlausko teigimu, ministerija galėtų prisidėti įvairiomis priemonėmis, tačiau reikia kartu dirbti vardan bendro tikslo - renovacijos skatinimo. Pasikeista nuomonėmis, kokiais papildomais būdais bei geraisiais pavyzdžiais būtų galima skatinti gyventojus atnaujinti savo namus. A. Zuokas akcentavo, kad daugiabutis - gyventojų turtas, kuriuo žmonės turi rūpintis, tačiau jiems reikia sudaryti kuo palankesnes sąlygas.

Susitikimo dalyviai aptarė ir techninės avarijos uždarytame Kariotiškių sąvartyne niuansus. Pasidžiaugta, kad žalos aplinkai dėl to nebuvo padaryta. Ministras G. Kazlauskas priminė, kad lieka nemalonaus kvapo, kurį skleidžia dumblas, problema, kurią reikia kuo greičiau išspręsti. Aplinkosaugininkai jau pareikalavo sąvartyną eksploatuojančio Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centro pateikti priemonių planą, kaip bus su ja tvarkomasi. Vicemeras J. Pinskus tvirtino, jog avarijos priežastims tirti sudaryta speciali komisija. Statybininkai pažadėjo iki lapkričio likviduoti jos pasekmes, su nemalonaus kvapo problema bus kovojama naudojant specialius purškiklius.

Kalbėta ir apie atliekų tvarkymo problemą. G. Kazlauskas akcentavo, jog Vilniui svarbu diegti priemones, kurios visų pirma mažintų atliekų patekimą į sąvartynus. Tam Aplinkos ministerija yra skyrusi ES finansinę paramą, už šiuos pinigus bus kuriama ir plečiama biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo sistema. Taip pat būtina skatinti pirminį rūšiavimą atliekų susidarymo vietose, spartinti stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelių statybą ir t. t.

Diskutuota ir apie vieną bendros atliekų tvarkymo sistemos elementų - atliekų deginimo gamyklą. G. Kazlauskas priminė ministerijos poziciją: tokia gamykla sostinei yra reikalinga, tačiau joje turėtų būti deginamos tik išrūšiuotos atliekos. Tai, ko negalima perdirbti ir antrą kartą panaudoti. Gamyklos statytojai turi pasirūpinti susitarimais su atliekų tvarkymo centrais: tam, kad būtų užtikrintas deginimui skirtų atliekų srautas ir eliminuota galimybė vežtis jas iš kitur. Be to, pasak aplinkos ministro, savivaldybė turėtų ieškoti galimybių dalyvauti įmonės valdyme.

Susitikime taip pat kalbėta apie Vilniaus nuotekų dumblo apdorojimo įrenginių statybos eigą, teritorijų planavimo srities aktualijas, tolesnį vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tiesimą Vilniuje, kitus savivaldybės aplinkosauginius projektus bei galimą jų finansavimą. Sutarta, kad sprendžiant šiuos bei kitus klausimus bus glaudžiai ir intensyviai bendradarbiaujama.

Aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Upė2011-05-14 22:03

Taip. daugiabučių renovacija - ypač aktuali: reikia juk “pamaitinti” bankus. renovuotojams darbo atsiras smarkiai sulysusioje lietuviškų statybų rinkoje.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras