BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos ministras: šiukšlintojus sutramdys tik padidinti įkainiai

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymo projektą, kuriame įkainiai už atliekų išmetimą į aplinką didinami dešimtimis kartų.

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nuotr.

„Kuomet per akciją „Darom” pamačiau, kas darosi mūsų miškuose, supratau, kad kitokios išeities neturime. Jei norime išvaduoti aplinką nuo dešimčių ar net šimtų „sąvartynėlių”, turime skubiai imtis griežtų priemonių”, - teigia V. Mazuronis.

Ministro žodžiais, dabar galiojantys atliekų, išmestų į aplinką, padarytos žalos tarifai - viso labo simboliniai. „Aš asmeniškai juos pavadinčiau juokingais. Kai tarifai tokie, tai nereikia stebėtis, kodėl visur aplink - šiukšlės”, - sako Aplinkos ministerijos vadovas.

Įkainis už išmestas statybines medžiagas šiandien - 1000 litų, padangas - 1300 litų, kitas nepavojingas atliekas - 1800 litų, pavojingas atliekas - 12 tūkst. litų. Tuo tarpu naujajame įsakymo projekte siūloma atliekas skirstyti tik į dvi kategorijas: pavojingas ir nepavojingas. Tarifas už pirmųjų išmetimą - 36 tūkst. litų, už antrųjų - 15 tūkst. litų.

„Be to, įvedamas ir minimalios žalos dydis, koks šiandien apskritai neegzistuoja. Įkainis už nedidelę taršą nepavojingomis atliekomis siektų 500 litų, pavojingomis - 1500 litų”, - informuoja V. Mazuronis.

Įsakymo projektas perduotas derinti Žemės ūkio, Teisingumo, Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio bei Krašto apsaugos ministerijoms.

„Tikiuosi, jog artimiausiu metu šiuos tarifus galėsime įteisinti. Nuo tada, manau, prabangą šiukšlinti sau leis nebent tik turtingi žmonės. O visi kiti turės pačią geriausią alternatyvą: šiukšles dėti ten, kur jas ir privalu dėti”, - reziumuoja ministras V. Mazuronis.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Jūratė2013-05-16 06:33

Protingas žingsnis, sekantis dar galėtų būti - už šiukšlinimą pro mašinos langą ar šiukšlių mėtymą mieste (pvz. nuorūkų mėtymą), kur papuolė. Ir dar galėtų būti apmokestinamas netvarkingas šiukšlių konteinerių eksploatavimas. Kai šiukšlių kalnai kaupiasi aplink konteinerius. Jei visiems daugiabučio gyventojams būtų uždėtos baudos už šiukšlių krovimą kur papuolė, tuomet jie būtų suinteresuoti susitvarkyti aplink, šiukšles dėti, kur priklauso ir sudrausminti netvarkingus kaimynus. Aišku, šiukšles reiktų surinkinėti išvežėjams dažniau, nei dabar, nes būna perpildytų konteinerių. Už gerai išrūšiuotas šiukšles galėtų būti skatinama mažesniu mokesčiu už šiukšles.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras