BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos ministras pažadėjo sumažinti vilkų sumedžiojimo kvotą (garso įrašas)

2011 metų sausio 31 dieną Aplinkos ministerijoje vyko debatai, kuriuose 15 institucijų atstovai karštai ginčijosi dėl vilkų apsaugos Lietuvoje. Šis pasitarimas surengtas po to, kai praėjusių metų gruodžio 22 dieną Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas” surengė protesto akciją dėl padidintos vilkų sumedžiojimo kvotos ir prailginto medžioklės sezono.

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, išklausęs visus pasisakiusius, pažadėjo, kad savo ankstesnių įsakymų neatšauks, bet padarys nuolaidą ir vilkų sumedžiojimo kvotą sumažins. Taip pat jis teigė, kad mato būtinybę Lietuvai kuo greičiau parengti vilkų populiacijos valdymo arba apsaugos planą. Ir pagaliau sutiko, kad vilkų kvota galėtų būti paskirstyta pagal regionus, o ne numatyta visai Lietuvai, kaip yra šiuo metu. Dar vienas teigiamas įvykusio pasitarimo niuansas tas, kad pirmą kartą į vilkų apsaugos klausimų sprendimą yra įtrauktos ir saugomų teritorijų direkcijos. Nevyriausybinės aplinkosauginės organizacijos Aplinkos ministrui įteikė oficialų raštą su savo reikalavimais.

Praėjusių metų spalio 20 dieną Aplinkos ministerija, remdamasi Ekologijos instituto pasiūlymais, padidino vilkų sumedžiojimo kvotą nuo 40 iki 60. Iki šių metų sausio 26 dienos buvo sumedžioti 35 vilkai.

Laukite išsamesnio straipsnio.

Vykusio pasitarimo garso įrašas (wma formatas)

„Baltijos vilko” informacija, Valdo Augustino nuotrauka

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras