BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos ministras: Negalima stumti Lietuva į skolas net ir dėl labai kilnaus tikslo

„Pagal dabartinė situacija statyti atominę elektrinę negalima. Šiandien mes neturime regioninių partnerių sutikimo dalyvauti statybose, nesukurta bendra įmonė, neišdalinti finansiniai įsipareigojimai tarp partnerių. Mes visi suprantam, kad savo jėgomis Lietuva tokio projekto nepatemps”, - tokios pozicijos laikosi Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Politikas pažymi, kad būtina ne tik užbaigti visus su projektu susijusius darbus, bet ir nepamiršti dar kartą atsiklausti tautos, pateikus jai naujausią informaciją.

„Pirmiausiai reikėtų aptarti gautas išvadas su regioniniais partneriais latviais ir estais, gal net ir Lenkija prisijungs. Antra, išsiaiškinti santykius su Hitachi, ar kompanija tieks tik įrangą, ar prisijungs ir finansiškai.
Jeigu pirmieji du žingsniai pavyktų, tuomet prieitume prie trečio - skelbti referendumą ar surasti kitokią formą, kaip pasitarti su tauta”, - dėstė politikas.

Valentinas Mazuronis nesutinka su pasiūlymais ieškoti kito strateginio investuotojo, tačiau, jo manymu, projektas negali būti nuostolingas.

„Nereikia mėtytis ir ieškoti kuo pakeisti Hitachi. Mes turime užbaigti tas, kas pradėta. Žmonės balsavo ne prieš Hitachi kompaniją. Buvo labai daug neaiškumų, susijusių su projektu, prieš tai žmonės ir balsavo. Negalima stumti Lietuvą į skolas net ir dėl labai kilnaus tikslo, kaip energetinė nepriklausomybė”, - pažymėjo aplinkos ministras.

Nekomercinė partnerystė RBMC nuo 2010 metų atlieka branduolinės energetikos plėtros perspektyvų tyrimus Baltijos šalių regione. Tyrimai atliekami tokiose šalyse kaip Lietuva, Latvija, Vokietija, Rusija, Lenkija, Vokietija, Skandinavų šalys. Vienas iš tyrimo objektų  - politikų, ekonomistų, visuomenininkų ir energetikų nuomonių apibendrinimas.

BNS

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras