BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos ministerijoje aptartas vilkų sumedžiojimo limitas

2011-10-10 Aplinkos ministerijoje vykusiame pasitarime pas aplinkos ministrą Gedminą Kazlauską, kuriame dalyvavo ir GAA “Baltijos vilkas” atstovas, buvo aptartas 2011-2012 medžioklės sezono vilkų kvotos klausimas. Nuspręsta limitą nustatyti tik tada, kai su suinteresuotomis pusėmis (taip pat ir su nevyriausybinėmis aplinkosauginėmis organizacijomis) bus suderintas Ekologijos instituto baigiamas rengti vilko populiacijos valdymo planas.

Mindaugo Survilos nuotr.

Plane turės būti pateikti pasiūlymai ne tik dėl medžioklės, bet ir dėl prevencinių bei kompensacinių priemonių, teisinio reguliavimo, apskaitų ir monitoringo vykdymo, visuomenės informavimo, vilkų populiacijos apsaugos ir kt. (detaliau - žr. Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą). Numatoma, kad planas bus pateiktas derinti artimiausiu metu.

Susitikime taip pat buvo aptarta šių metų vilkų apskaita ir pripažinta, kad vienbalsio sutarimo dėl rezultato nėra, todėl reikalinga išsamesnė diskusija. Šis klausimas aktualus ir dėl to, kad apskaitos greičiausiai bus vykdomos ir toliau.

Susitikime pripažinta, kad reikalingas plėšrūnų daromos žalos ūkininkams kompensavimo mechanizmas. Aplinkos ministerijos atstovai teigė, kad jau yra paruoštas atitinkamas teisės aktų pakeitimo projektas. Tikimasi, kad įgyvendinus kompensavimo priemones žalos apskaita bus patikimesnė ir ja bus galima remtis priimant sprendimus dėl vilkų populiacijos valdymo.

„Baltijos vilko” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras