BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos ministerija siūlo sumedžioti Anykščių rajone siautėjantį vilką

Aplinkos ministerija, gavusi Anykščių rajono savivaldybės ir šio rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos prašymą padėti apsiginti nuo suaktyvėjusių vilkų, pasiūlė Aplinkos apsaugos agentūrai išduoti specialų leidimą nušauti vieną vilką.

Troškūnų ir Traupio seniūnijos gyventojai yra pastebėję vieną raišą sužalotą vilką, kuriam susirasti aktyvų grobį yra gana sudėtinga, todėl, tikėtina, kad būtent jis ir daro žalą, pjaudamas žmonių gyvulius: avis, ožkas bei kitus augintinius. Anykščių rajono Dabužių - Troškūnų miške pagal 2013 m. vilkų apskaitos žemėlapį randami du vilkai.

Aplinkos ministerija neprieštarauja dėl tokio žvėries likvidavimo, nes sužalotas vilkas į savo natūralią aplinką jau nebegrįš.

„Jei šioje teritorijoje siautėja sužalotas žvėris, jį reikia likviduoti. Pats susimedžioti laukinių gyvūnų toks žvėris jau nebegali, todėl ateina į žmonių kiemus ir pjauna gyvulius bei šunis. Nepašalinus jo, žmonių auginamiems gyvuliams išlieka reali grėsmė”, - sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras