BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos apsaugos komitetas surengė pasitarimą dėl Kazokiškių sąvartyno eksploatavimo problemų

Šiandien Seimo Aplinkos apsaugos komitetas, atsižvelgdamas į sudėtingą ir problemišką situaciją, susijusią su Kazokiškių sąvartyno eksploatacija, organizavo pasitarimą, į kurį pakvietė Aplinkos ministerijos, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilniaus rajonų, Elektrėnų ir Vilniaus miestų savivaldybių, UAB „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras”, Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos ir Kazokiškių bendruomenės atstovus.

2010 m. spalio 18 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs Kazokiškių bendruomenės skundą, Lietuvos Respublikos vardu priėmė neskundžiamą sprendimą uždrausti eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną, šio sprendimo vykdymą atidėdamas vieneriems metams, t. y. iki 2011 m. spalio 18 d. Tokiu būdu teismas suteikė galimybę sąvartyną eksploatuojančiai įmonei UAB „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras” (toliau - UAB „VAATC”) pašalinti veiklos trūkumus.

2011 m. rugpjūčio 4 d. Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus taryba kreipėsi į visas aukščiausias Lietuvos valdžios institucijas, tarp jų ir į Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, nuogąstaudama, kad bandoma nevykdyti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimo dėl Kazokiškių sąvartyno uždarymo.

Šiandien įvykusiame pasitarime buvo konstatuota, kad Vilniaus regione blogai veikia komunalinių atliekų rūšiavimo ir antrinių žaliavų perdirbimo sistema. Vilniaus apskrities savivaldybės neprisiima valstybės joms pavestos atliekų tvarkymo funkcijos, motyvuodamos, kad šią funkciją perdavė UAB „VAATC”. Problema labai aktuali ir sudėtinga, todėl jai išspręsti reikalingas visuotinis susitarimas.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas akcentavo, kad kol neveiks principas „teršėjas moka” ir nebus laikomasi subsidiarumo principo - „atliekų tvarkymas turi vykti arčiausiai jų susidarymo vietų”, atliekų rūšiavimo ir perdirbimo problema liks aktuali.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Rolandas Masilevičius informavo, kad naujas Kazokiškių sąvartyno poveikio aplinkai vertinimas yra atliktas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas UAB „VAATC” eksploatuoti Kazokiškių sąvartyną jau yra ruošiamas ir bus išduotas.

Pasitarimo metu buvo nutarta inicijuoti parlamentinės komisijos sudarymą, kuri, įvertinusi Lietuvos Respublikos Seimo 2006 m. kovo 30 d. rezoliuciją „Dėl sąvartyno Kazokiškėse statybos”, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2010 m. spalio 18 d. sprendimą dėl Kazokiškių sąvartyno uždarymo, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo projektą dėl Kazokiškių sąvartyno veiklos pratęsimo, parengtų Seimo nutarimo „Dėl sąvartyno Kazokiškėse eksploatavimo” projektą.

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Algirdas U2011-09-09 08:49

Tamsus miškas tie RATC-ai. Visad ant kriminalo ribos. Gal reikėtų peržiūrėti jų funkcijas ir finansuoti juos ES lėšomis ne tiesiai , o per savivaldos institucijas. Nes dabar edaug keistų dalykų ten vyksta. ir ne visada gerų

Rašyti komentarą

Tavo komentaras