BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkai draugiška architektūra

Nuo išorės blizgesio ir prabangos siekio - funkcionalumo, saikingumo ir natūralaus grožio link. Taip galima trumpai pristatyti aplinkai draugiškos architektūros filosofiją. Tai tampa ypač aktualu dėl ekonomikos recesijos ir susirūpinimo klimato kaita.
 
Neginčytinos novatoriškų sprendimų architektūroje lyderės yra Šiaurės šalys. Ko galime pasimokyti iš kaimynių patirties, ar jau esame pasiruošę tokiems architektūriniams sprendimams ir kaip tai atrodytų realybėje?
 
Balandžio 14 d. renginių cikle „Antras antradienis“ svečiuosis ir šviežiais įspūdžiais iš pažintinės kelionės apie aplinkai draugišką architektūrą Suomijoje ir Švedijoje dalinsis architektas Audrys Karalius ir pastatų atnaujinimo ekspertas Kęstutis Nėnius.
 
Pasak renginio svečių, pozityvus požiūris į aplinkai draugišką architektūrą ir konkretūs veiksmai yra visuomenės brandos požymis. Tokioje architektūroje išorinis blizgesys užleidžia vietą funkcionalumui ir natūraliam grožiui. Svarbu ekonomiškumas, ilgalaikiškumas ir neigiamo poveikio aplinkai mažinimas.


 
Ekologiškumas dažnai yra suvokiamas kaip prabanga, už kurią reikia mokėti daugiau. Tačiau Šiaurės šalių praktika rodo, jog ekologiški sprendimai ne tik nekainuoja daugiau, bet ir padeda sutaupyti, ypač ilgalaikėje perspektyvoje. Šiuolaikinėje architektūroje karaliauja šiltas minimalizmas ir mokomasi projektuoti pasinaudojant papildomai nekainuojančiais ištekliais – šviesa, erdve, kraštovaizdžiu ir novatoriškomis idėjomis.
 
Kaip šiame kontekste atrodo Lietuva? „Kadangi esame Šiaurės šalių kaimynystėje, turime geras galimybes pasisemti patirties. O konkrečių rezultatų pasieksime tada, kai aplinkai draugišką architektūrą visuomenė rinksis pati, niekieno neverčiama“, - sako K. Nėnius.
 
Piešdami tokios architektūros viziją Lietuvoje, vakaro svečiai pabrėžia, jog estetiškai Lietuvos architektūra yra unikali. Ji turi bruožų, kurie išskiria ją iš kitų. Lietuvos pastatuose pritaikius geriausią pasaulio technologinę patirtį, jie būtų ir jaukūs, ir ekonomiški, ir ekologiški.
 
Audrys Karalius yra architektas, straipsnių urbanistikos ir architektūros klausimais autorius. Jis taip pat yra laikraščio „Statybų pilotas“ steigėjas ir vyriausiasis redaktorius. Kęstutis Nėnius yra pastatų atnaujinimo ekspertas, vienas pirmųjų šalyje pradėjęs dirbti šioje srityje. Šiuo metu jis vadovauja viešajai įstaigai „Kompetencijų centras“ ir yra Vilniaus miesto tarybos Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas.
 
Balandžio 14 d. 18.00 val. „Antrame antradienyje“ – ekspertų mintys apie žmogui ir aplinkai draugišką architektūrą Šiaurės šalyse ir Lietuvoje.
 
Prašome atkreipti dėmesį, kad vietų skaičius yra ribotas, vietų rezervacija nevykdoma.
Renginys vyks lietuvių kalba, įėjimas nemokamas.

 
Daugiau informacijos:
 
Šiaurės ministrų tarybos biuras
Tel. (8 5) 212 22 11
El. paštas: info@norden.lt
www.norden.lt/2antradienis

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

http://www.padovanok.com2009-04-10 12:58

Fainas straipsnis ir šeip kiek skaičiau visi šio zmogaus straipsniai jėgiški šaunuolis taip ir toliau uzsuku kiekvieną diena paskaitinėti ;)

Kaukysa2009-04-11 19:08

O koks adresas vietos, kurioje tai vyks?!

Laimis Žmuida2009-04-13 14:23

Renginys vyks:
Šiaurės ministrų tarybos biuras
Didžioji g. 5, Vilnius

Rašyti komentarą

Tavo komentaras