BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apleistų pastatų tvarkymas Vištyčio regioniniame parke

Vištyčio regioniniame parke intensyviai tvarkomi ir likviduojami apleisti bešeimininkiai pastatai. Griovimo darbai atliekami modernia ir galinga technika, o statybinės atliekos perdirbamos į skaldą, kuri bus naudojama keliams tiesti. Pastatus numatyta ne tik nugriauti, bet ir sutvarkyti aplinką. Darbus ketinama baigti vasaros pabaigoje.

Specialistai aptarinėja darbų eigą

Vištyčio parko teritorijoje lankėsi ir lydimi direkcijos darbuotojų tvarkymo darbus stebėjo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM Projektų skyriaus vyresnysis projektų koordinatorius R. Valiulis ir specialistas T. Juodvalkis, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas R.Liansbergis, UAB “Vilniaus betono demontavimo technika” direktoriaus G. Masalskas bei Marijampolės televizijos, Vilkaviškio rajono laikraščio „Santaka” atstovai.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM dar praėjusiais metais pasirašė projekto ,,Apleistų statinių ir kitų aplinką žalojančių objektų likvidavimas (I etapas)” finansavimo ir administravimo sutartį. Projekto tikslas - atkurti žmogaus veiklos pažeistus kraštovaizdžio kompleksus. Vištyčio regioninio parko teritorijoje bus likviduojama net 15 objektų (fermų, sandėlių, nenaudojamas žvyro karjeras).

Lietuva, dar 2002 metais pasirašiusi Europos kraštovaizdžio konvenciją, įsipareigojo vykdyti veiksmus, užtikrinančius kraštovaizdžio apsaugą ir tvarkymą - išsaugoti ir palaikyti kraštovaizdžiui svarbias arba būdingas ypatybes. Taip pat įsipareigota užtikrinti nuolatinę kraštovaizdžio priežiūrą, reguliuoti visus socialinius, ekonominius ir aplinkos raidos pokyčius, kurie galėtų daryti neigiamą įtaką gamtai ir visuomenei.

Pabaigus apleistų statinių tvarkymo darbus tikimasi, jog parko teritorija taps dar patrauklesne lankytojams bei tinkamesne turizmui.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras