BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apklausa: visuomeninio transporto gerbėjų šalies didmiesčiuose dar nedaug

Nors Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas aiškina, kad Vilniuje visuomeninio transporto sistema fantastiška, kad visi ja patenkinti ir netrukus daugumą vilniečių jis susodinsiąs į miesto autobusus, sociologinės apklausos šių svaičiojimų nepatvirtina. Kaip paaiškėjo “Veido” užsakymu tyrimų bendrovei “Prime consulting” atlikus naujausią apklausą (apklausti 500 penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų), teigiamai visuomeninio transporto sistemą vertina tik 12,6 proc. apklaustųjų.

Arti pusės ją vertina vidutiniškai, o maždaug po penktadalį vertina neigiamai arba tvirtina visuomeniniu transportu nesinaudojantys.

Kaip teigia “Prime consulting” direktorius Saulius Olencevičius, įvertinus atsakymus galima pastebėti, kad Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje apklausiamųjų nuomonė apie visuomeninį transportą daugmaž vienoda - daugiausia vertinama kaip vidutiniška, o Vilniuje situacija šiuo metu komplikuota: “Iš tiesų gyventojai su nauja sistema dar neapsiprato ir ją išbando. Vilniuje visuomeninio transporto sistemą vertinančių vidutiniškai respondentų gerokai mažiau nei kituose didmiesčiuose, o nepatenkintų ir patenkintų grupės gana didelės. Kiekvienas respondentas vis pasakoja savo teigiamą arba neigiamą patirtį. Iš tiesų analogišką Vilniaus gyventojų apklausą reikėtų atlikti spalio ar lapkričio mėnesį, kai visi bus grįžę po atostogų ir jau pamėgę naują viešojo transporto sistemą ar jos taip ir nepamėgę.”

Kaip jūs vertinate visuomeninio transporto sistemą savo mieste? (proc.)

Vidutiniškai 45,2
Aš ja nesinaudoju 19,2
Neigiamai 17,6
Teigiamai 12,6
Neturiu nuomonės 5,4

Jūsų vertinimu, visuomeninio transporto sistema jūsų mieste:

Nesikeičia 46,2
Man tai neįdomu 20,6
Blogėja ir tampa vis nepatrauklesnė 18,8
Gerėja ir tampa vis patrauklesnė 14,4

Šaltinis: „Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting” 2013 m. liepos 8-10 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą” būtina.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras