BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie sūrius ir bioįvairovę

Sūrių gamintojus ir valgytojus vienijanti asociacija „Viva Sol” ir asociacija „Dargužių kaimo bendruomenė” šį kartą drauge su judėjimu „Už Gamtą” jau penktą kartą Sekminėms kviečia į „Sūrių Sostine” pasivadinusį Dzūkijos kaimą.

Gegužės 30 dieną, šeštadienį, Dargužių kaime, Varėnos rajone

„Sekminės Sūrių Sostinėje“

Nuo 13 iki 19 valandos senojoje Dargužių mokykloje veiks Sūrių restoranas gurmanams su neeilinio skanumo patiekalais ir Ūkininkų bistro, o aplink krebždės ir bildės įvairiausios pramogos - nuo žaidimų vaikams iki naujoviškiausio turgelio.

Prie mokyklos veiks filmų palapinė. Joje daugiau kaip šešias valandas bus rodomi tokie filmai, po kurių norisi apsigyventi gamtoje ir nebekelti kojos į prekybos centrus. Temos: gamtosauga, ūkininkaujame kitaip, ką mes valgome.

Parduotuvėse nebelikus vietos tikram ir tikrai skaniam maistui, asociacija „Viva Sol“ ėmėsi vienyti kaimo gamintojus ir miesto valgytojus, kad užmezgus tiesioginį ryšį būtų galima solidariai ir skaniai gyvuoti. Tokį įstabų atradimą visomis jėgomis imta skleisti liaudžiai ir Sekminių šventė bus skirta ne tik skrandžiui pamaloninti, bet ir protui pašviesinti bei jausmams pagilinti.

Sekminės yra ir tradicinis asociacijos „Dargužių kaimo bendruomenė“ renginys, todėl kaimo mokyklos stadione vyks kaimo produktų kermošius bei sporto varžybos, antrajame mokyklos aukšte veiks Vilniaus kolegijos Dizaino ir technologijų fakulteto studentų tapybos ant šilko, Dormantės iš Gojaus km. laužo keramikos parodos.

Gegužės 29 dieną, penktadienį, Vilniuje judėjimas „Už Gamtą“ kartu su „Viva Sol“ organizuoja mokslinę - praktinę konferenciją, kurios tema „Darnus vystymasis ir bioįvairovė“ bus aptariama tiek iš laukinės gamtos, tiek iš smulkiojo ūkininko perspektyvų. Daugiau informacijos apie konferenciją tel. 8 677 02053, Algirdas Knistautas.

Renginius remia Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą!“ frakcija (ALDE)

Daugiau informacijos:

www.vivasol.lt, Valdas Kavaliauskas - 8 698 39893
www.uzgamta.com, Algirdas Knistautas - 8 677 02053

Taip pat reikalingi savanoriai pagalbininkai renginyje:

Nuostabiai prancūzo geografo Erwano vadovaujamai virtuvei reikia pagalbininkų, kurie būtų atsakingi už nuolatinį švarių indų tiekimą. Būtų sudarytos 3 komandos po 4 žmones. Renginys vyks nuo 13 iki 19 val., tad komandos pasikeisdamos dirbtų po 2 val.

Savanorius prašome kreiptis - audrius.jokubauskas@gmail.com, 8 676 02967.

Viva Sol informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras