BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie šalies požeminio vandens būklę – naujas leidinys

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT) prie Aplinkos ministerijos išleido straipsnių rinkinį „Požeminio vandens monitoringas Lietuvoje 2005-2010 metais ir kiti hidrogeologiniai darbai” (atsakingasis redaktorius - Kęstutis Kadūnas). Jį galima rasti LGT tinklalapyje http://www.lgt.lt/index.php?page=80. Leidinyje LGT specialistai apžvelgia ir apibendrina 2005-2010 m. valstybinio požeminio vandens monitoringo rezultatus ir pateikia pastarųjų dvejų metų faktinių matavimų duomenis.

Taip pat išanalizuoti ir savivaldybių bei ūkio subjektų požeminio vandens monitoringo duomenys.

Minėtuoju laikotarpiu buvo įgyvendinta ir daugiau projektų požeminio vandens būklei vertinti. Straipsnių autoriai pateikia radono tūrinio aktyvumo matavimų rezultatus ir retai tiriamų elementų koncentraciją požeminiame vandenyje, apžvelgia požeminio vandens temperatūros režimą, supažindina su požeminio vandens būklės upių baseinuose vertinimu.

Leidinys yra skirtas šalies požeminio vandens monitoringo 65-osioms metinėms. Specialus padalinys požeminio vandens režimo stebėjimams organizuoti ir vykdyti - Lietuvos hidrogeologijos partija - buvo įkurtas 1946 metais. Ši data ir laikoma požeminio vandens monitoringo Lietuvoje pradžia. Ne kiekviena šalis gali pasigirti tokia ilga požeminio vandens stebėsenos tradicija.

Pirmasis požeminio vandens monitoringo biuletenis pasirodė 1984 metais. Kadangi šiame rusų kalba leistame biuletenyje buvo teikiama informacija ne tik apie regioninius tyrimus, bet ir apie taršą didžiosiose pramonės įmonėse, naftos bazėse ir kt., jis buvo skirtas tik „tarnybiniam naudojimui”, o jo visi egzemplioriai numeruojami. Pirmasis leidinys lietuvių kalba pasirodė 1988 m. ir leidžiamas iki šiol.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras