BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie nupurkštus pasėlių laukus turės įspėti iškaba

Atšilus orams ir prasidėjus atostogų metui, į Žemės ūkio ministeriją kreipiasi savo ir artimųjų sveikata susirūpinę poilsiaujantieji kaime, klausdami, ar gali ūkininkai purkšti savo pasėlius kada sumanę, pavyzdžiui, kiekvieną savaitgalį. Jie domisi, ar tokiems darbams nėra numatytų tam tikrų savaitės dienų.

Kaip informavo Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Augalų apsaugos produktų kontrolės skyriaus vedėjas Algimantas Strukčinskas, žemės ūkio darbų, taip pat ir pasėlių purškimo savaitgaliais, šalies teisės aktai nereglamentuoja. Tačiau šiuo metu rengiamas naujas Augalų apsaugos įstatymo pakeitimas, kuriame jau yra nurodymas, kad naudotojas, nupurškęs pasėlius, turės iškabinti iškabą - įspėjimą apie nupurkštą lauką. Iškaboje turės būti nurodytas produkto pavadinimas, purškimo data, išlaukos laikotarpis, taip pat turės būti iškabinti ir įspėjamieji ženklai apie pavojingumą.

Pasak A. Strukčinsko, draudžiama naudoti augalų apsaugos produktus mokslo ir mokymo, sveikatos apsaugos pastatų bei statinių teritorijose, rekreacinės paskirties želdynų teritorijose. Profesionaliajam naudojimui skirtus augalų apsaugos produktus draudžiama naudoti saugomose teritorijose.

Vadovaujantis Augalų apsaugos produktų įvežimo, sandėliavimo, prekybos ir naudojimo taisyklėmis, produkto naudotojas, atlikdamas purškimo darbus, privalo laikytis geros augalų apsaugos praktikos bei integruotos kontrolės principų pagal etiketėse nurodytus reikalavimus. Be to, purškimui galima naudoti purkštuvus, turinčius purkštuvų pažymėjimus. Ruošiantis apdoroti pasėlius, ne vėliau kaip prieš dvi dienas apie tai būtina raštu pranešti asmenims, kurie turi bičių 1 km atstumu nuo purškiamo ploto (saugant bites, purkšti geriausia vakare). Taip pat draudžiama augalus purkšti jų žydėjimo metu, išskyrus tuos, kurie nekenkia bitėms. Asmuo, atliekantis purškimo darbus, turi sekti, kad purškiamo tirpalo dulksna nepatektų ant gretimo lauko ar sodybų.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (4)

Darius2011-06-03 13:49

“Atšilus orams ir prasidėjus atostogų metui, į Žemės ūkio ministeriją kreipiasi savo ir artimųjų sveikata susirūpinę poilsiaujantieji kaime, klausdami, ar gali ūkininkai purkšti savo pasėlius kada sumanę, pavyzdžiui, kiekvieną savaitgalį. Jie domisi, ar tokiems darbams nėra numatytų tam tikrų savaitės dienų.”

Žemės ūkis tai ne darbas kontoroje, kurioje gali nustatyti kada vieną ar kitą darbą padaryti. Čia reikia daryti viską pagal GAMTOS laikrodį, o ne pagal žmogaus sugalvota. Gamtoje negalioja savaitgaliai ar darbo dienos, atėjo laikas sėti - sėji, atėjo laikas purkšti - purški. Juk nesakot Lietui nelyti, nes jum savaitgalis ir norit pasidžiaugti Saule, tai ir čia tas pats. Žemės ūkyje dvi dienos uždelstos sėjant, sodinant ar purškiant yra aukso vertės, tad tokie priekaištai yra manau visiška nesamonė.
P.S. Kad reikės pakabinti įspėjamuosius ženklus manau yra gerai, nes tada tokiems poilsiautojams nebekils problemų. O dėl bičių (turiu galvoje pas žmones gyvenančias) tai jau seniausiai vyksta susikalbėjimas tarp bičių turėtojų ir ūkininkų ir nereikia jokių įstatymų. Užtenka elementaraus susitarimo ir žmogiškumo.
P.S.S Įdomu kokią daro įtaką pasėlių (kurie būna atviruose laukuose, dažniausiai toli nuo gyvenamųjų plotų, ypač stambių ūkių) purškimas poilsiautojams? Ar jie tuose laukuose poilsiauja? O gal po juos vaikšto? Atleiskit, bet šito nesuprantu visiškai.

Sfgjiska2011-06-15 11:32

Apie nupurkštus laukus iškabos vis dėlto neįspės?

http://www.zum.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai/8147/

“Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, sureagavęs į anksčiau viešai paskelbtą netikslią informaciją, pavedė dar kartą įvertinti galiojančią augalų apsaugos teisinę bazę ir rengiamus teisės aktų projektus. Taip pat atkreipė tiek ministerijos, tiek Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atsakingų pareigūnų dėmesį į papildomus suvaržymus ūkininkams ir kitiems žemės ūkio veiklos subjektams. Šiuo metu parengtame Augalų apsaugos įstatymo pakeitimo įstatymo projekte, kuriame nustatomi augalų apsaugos produktų įvežimo, tiekimo rinkai, augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimai, siekiant mažinti administracinę naštą atsisakyta perteklinių reikalavimų.”

Raimis2018-07-10 16:01

Auginu ekologiskas darzoves o ukininkas savo pasielius purskia chemikalais atstumas 1 metras ka daryti

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Neringa2019-10-21 20:22

Laba diena, gyvename gražiame kaimelyje kyrio laukus dirba stambi įmonė .Didelius plotus sėja ir vėliau purškia . Purškimo kvapas būna jaučiamas ore manau dėl vėjo ar stiprios purškimo srovės ir atstumu nesilaikymo. Taip rudeniniai trešimai sukelia nemalonuiai stipru kvapa. Kur reikėtu kreipris mums gyventojams???

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras