BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apie kumeliuko ir briedžiuko draugystę


Esame įpratę manyti, jog naminiai gyvuliai – sau, laukiniai žvėrys – sau. Taip būna ne visada. Pasakojimas apie vieną tokią keistą kumeliuko ir briedžiuko draugystę.

Dėl pirmosios vietos, kas greičiau susilauks jauniklių, pavasarį „lenktyniauja“ kiškiai bei šernai. Kartais jų jauniklių pasirodo jau vasario pabaigoje, deja, dėl nepalankių orų – dauguma neišgyvena. Bet greitai pasipils ir kitų žvėrių jaunimėlis.

Antai ir briedės, stirnos, elnės iki šiol vaikščiojusios su pernykščiais jaunikliais, netrukus juos pradės varyti šalin ir ims dairytis ramių, jaukių vietelių naujų vaikučių susilaukti. Paskiau, kai tie jaunikliai paaugs, sutvirtės, būrelis vėl susijungs.

Kaip tik apie briedį ir jos mažylį LR laidai „Gamta – visų namai“ yra papasakojusi Elena Cviklienė iš Druskininkų. Dobilienoje nuo ankstyvo pavasario būdavo pririšama kumelė su kumeliuku. Sykį žiūri, ogi vaikšto du arkliai ir du kumeliukai…

Pasirodo, atėjo ir briedė su briedžiuku. Kol ganydavosi kumelė, vakarop briedė visą laiką ateidavo. Išbrenda iš miško, ilgokai klausosi, dairosi, ar nėra pavojaus, ir tik tada duoda ženklą savo vaikui. Šis irgi išlenda iš miško – abu ima ganytis.

Kumeliukas ima atsargiai slinkti prie briedžiuko. Ištiesęs kaklą, ausis priglaudęs. Išsidrąsinęs briedžiukus irgi tiesa kaklą, taip abu slenka vienas prie kito, kol susiduria nosimis. Tada apsiuostinėja.

Kumeliukas pradeda straksėti, bet tik po ilgų vargų išjudina savo draugą pažaisti. Pašėlioję vaikai glaudžiasi prie motinų, gulasi tarp kumelės ir briedės. Perkėlus kumelę toliau ganytis, briedė likdavo arčiau miško. Kumeliukas, pamatęs savo draugą, lėkdavo pas jį, tačiau briedžiukas nedrįsdavo atsitraukti nuo mamos.

Nežinia kiek laiko būtų trukęs šis gražus bendravimas, bet prasidėjo pavasariniai arklio darbai. Kumelę teko perkelti arčiau namų, ir toji graži miškinių ir naminių gyventojų draugystė nutrūko.

LRT ir Bernardinai.lt, nuotrauka: grizzlybearblog.wordpress.com

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras