BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ambicinguose planuose – nauji lietuviški troleibusai

UAB „Vilniaus troleibusai”, siekdami atnaujinti troleibusų parką, paskelbė tarptautinį konkursą detalių tiekėjams. Pirmą kartą Lietuvoje naujus troleibusus planuojama surinkti Vilniuje. Bendrovės darbuotojų surinkti žemagrindžiai troleibusai gatves turėtų pasiekti jau šių metų spalio mėnesį.

Vitalij Kitov © entuziastai.marsrutai.lt nuotr.

UAB „Vilniaus troleibusai” generalinis direktorius Vidmantas Striška komentuodamas elektroninėje erdvėje jau paskelbtą konkursą teigia, kad tokio projekto imtasi ieškant optimalios troleibusų parko atnaujinimo galimybės tiek kaštų, tiek turimų žmogiškųjų resursų prasme.

„Brangstant kurui troleibusai tampa vis perspektyvesne, ekologiška transporto priemone, tad esamą troleibusų parką būtina atnaujinti. Senuosius troleibusus kapitaliai remontuoti jau nebetikslinga. Atlikome gausybę skaičiavimų, kurie parodė, jog savo jėgomis rinkti naujus troleibusus yra pigiau nei įsigyti naujus. Pigiau kainuos ir techninis tokių troleibusų aptarnavimas. Be to, mūsų darbuotojai, įvertinant jų patirtį ir žinias, sukauptas kapitaliai remontuojant troleibusus, turi labai didelį gamybinį potencialą - jį reikia išnaudoti,” - sako V. Striška.

Tarptautinis konkursas detalių tiekėjams vyks iki šių metų balandžio 15 dienos, gegužės 15 dieną tikimasi jau pasirašyti sutartį su geriausias sąlygas pasiūliusia bendrove. Planuojama, kad konkurse dalyvaus įmonės tų šalių, su kuriomis buvo užmegzti kontaktai - tai Lenkijos, Čekijos, Italijos bendrovės.

Šiemet planuojama surinkti du naujus troleibusus. Jei viskas vyks sklandžiai, ilgainiui bus siekiama surinkti iki 20 naujų troleibusų per metus miesto reikmėms. Šis kiekis užtikrintų kokybišką ir nuoseklų troleibusų parko atsinaujinimą. „Įvertinant mūsų turimas jėgas ir patirtį, šis pačių surinktų troleibusų skaičius - tikrai įveikiamas”, - tikina V. Striška.

Naujuose, Vilniuje rinktuose troleibusuose tikimasi ir didesnio komforto. Surinktuose žemagrindžiuose troleibusuose bus geresnės įlipimo sąlygos, patogesnė bus ir troleibuso komplektacija, leisianti ją maksimaliai pritaikyti miestiečių įpročiams ir poreikiams.

Šiuo metu Vilniaus troleibusų parke yra 312 troleibusų. Tik 45 troleibusai yra naujesni nei 5 metai, didžioji dalis troleibusų gatvėmis rieda jau daugiau nei 15 metų.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras