BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ambasadoriai kepė duoną ir margino kiaušinius

Užsienio šalių ambasadoriai lankėsi Arklio muziejuje Anykščių rajone, kur mokėsi kepti naminę duoną ir marginti kiaušinius. Atvykę į Arklio muziejų Niūronyse 27 mūsų šalyje reziduojantys ambasadoriai sako atradę visai kitokią Lietuvą. Apžiūrėjus senuosius amatus - drožybą, užsienio diplomatams pasiūlyta patiems išsikepti naminės duonos.

Tešla užmaišyta tokia, kokią maišė mūsų senoliai, - iš ruginių miltų, vandens, druskos ir cukraus, be mielių ir kitokių priedų. Kad atpažintų savo kepaliuką, kiekvienas diplomatas įspaudė ženklą.

„Paėmiau tešlos gabalą ir padariau Kanados simbolį - klevo lapą”, - sakė Kanados ambasados skyriaus laikinasis reikalų patikėtinis Kevinas Hamiltonas.

„Kiekvienas galime išsikepti sau duonelės, todėl esame kaip namie ir jaučiame lietuvišką svetingumą”, - kalbėjo Graikijos ambasadorius Constantine Catsambis.

Artėjant Velykoms ambasadoriai taip pat mokėsi, kaip marginti kiaušinius pačiais seniausiais būdais - vašku ir raižymu.

„Norėjome parodyti, kad Lietuvoj yra ne tik Vilnius, bet ir kitų labai gražių įdomių vietų, kad jie vėliau grįžę atvežtų savo verslininkus, turistus iš savo šalių”, - teigė užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius.

„Didžiausią įspūdį paliko turtinga kultūra ir išsaugotos tradicijos”, - sakė Japonijos ambasadorė Mijoko Akaši.

Užsienio reikalų ministerija du kartus per metus ambasadoriams rengia keliones po Lietuvą.

Zina Paškevičienė
LTV „Panorama”, Sten Porse nuotr.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras