BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alytus taps Grikių sostine!

Alytaus kraštotyros muziejus 2013 m. rugsėjo 6 d. organizuoja Grikių šventę, kurioje visi norintys galės prisiminti ar naujai susipažinti su pačiomis netikėčiausiomis grikių vartojimo galimybėmis.
Visuomenei pirmą kartą bus pristatoma nauja edukacinė Grikių kelio programa.

Naudojant muziejuje sukauptas materialines vertybes (rankines girnas, spragilus ir kt.) bus demonstruojamas visas grikio kelias (kūlimas, malimas, sijojimas ir kt.), todėl visi norintieji kai kuriuos iš šių darbų galės išmėginti patys. Bus siekiama masiškiausio košės valgymo rekordo!

Didelė dalis laiko bus skirta maistui. Laukia paskaitos apie grikių maistines savybes, kurias skaitys Žolinčių akademijos atstovai ir Prienų sveikuolių klubo „Versmenė” nariai. Bus kepami grikiniai blynai, skanaujama grikinė babka ir grikinis medus. Be to, muziejaus darbuotojai vaišins grikių žiedų vaistine arbata.

Šventės lankytojai jau dabar kviečiami varžytis patiekalų konkurse „Visa dzūkelio sveikata iš grikio…”. Norinčius gauti daugiau informacijos ir dalyvauti patiekalų konkurse prašome registruotis iš anksto tel. (8 315) 51 167 arba el. paštu rasa.staneviciute@alytausmuziejus.lt. Konkurso nuostatus galite rasti muziejaus svetainėje www.alytausmuziejus.lt arba muziejuje adresu Putinų g. 22, Alytuje. Nugalėtojų laukia diplomai ir vertingi prizai.

Šventėje dalyvausiantys verslininkai pristatys savo produkciją - nuo paprasčiausių grikių kruopų, dribsnių iki mažiau žinomo jų panaudojimo (grikių lukštų pagalvių, žaislų, čiužinių, biokuro ir kt.). Menininkai padės vaikams improvizuoti kuriant Grikės ir Grikucio personažus įvairiomis technikomis, vyks gražiausių darbų konkursas. Nugalėtojai bus apdovanojami diplomais ir prizais šventės metu.

Na, o pati svarbiausia ir labiausiai skrandžius užpildanti atrakcija - nemokamas grikių košės dubenėlis kiekvienam! Valgydami košę garsinsime savo kraštą ir sieksime analogų Lietuvoje neturinčio masiškiausio košės valgymo rekordo! Jo siekti padės KASP Dainavos 1-osios rinktinės savanoriai ir pagrindiniai šios iniciatyvos rėmėjai - „Galinta” ir „Piemenėlio” produkciją gaminanti „Rivona”.

Šventės metu skambės tradicinė Dzūkijos nacionalinio parko kolektyvų atliekama muzika, jaunimo folkloro entuziastų grupė „Prie Progos”, improvizuoto folkloro grupė „Kamanių šilelis” ir pirmą kartą alytiškiams pasirodysianti grupė „Thundertale”.

RENGINYS NEMOKAMAS.

Pagrindinė renginio rėmėja - Alytaus miesto savivaldybė

Iki susitikimo prie bendro dubens!

Kviečiame dalyvauti ir prekybininkus. Informacija apie leidimų ir vienkartinių licencijų įsigijimą teikiama Turto valdymo ir verslo skyriuje http://www.alytus.lt/paslauga-ets19, telefonais (8 315) 55 141, (8 315) 55 115, 8 610 30 896, prieš tai suderinus su šventės organizatoriumi Alytaus kraštotyros muziejumi.
Norintys gauti daugiau informacijos prašome kreiptis į renginio organizatorę Gintarę Dusevičiūtę, tel. 51 167 arba el. paštu edukacija.alytus@gmail.com.

Jeigu neturi galimybės siekti masiškiausio košės valgymo rekordo, gamink grikius namuose! Tegul Alytus tampa kvepiančia Grikių sostine!

Daugiau informacijos apie renginį www.alytausmuziejus.lt

Kontaktinis asmuo
Gintarė Dusevičiūtė
Muziejininkė, Grikių šventės organizatorė
Alytaus kraštotyros muziejus
Tel. 8 624 31 036
El. p. edukacija.alytus@gmail.com

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras