BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alytuje duotas startas biologiškai skaidžių atliekų įrenginių statybai

Alytaus regionas pirmasis Lietuvoje pradeda įgyvendinti biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo programą. Šiandien Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre pasirašyta sutartis, atverianti kelią komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo įrenginių statybai regione. Šių įrenginių dėka biologiškai skaidžios atliekos bus išskiriamos iš bendro komunalinių atliekų srauto ir perdirbamos bei panaudojamos papildomai energijai gaminti.

Naujieji įrenginiai Alytaus rajone Takniškių kaime turi būti pastatyti per dvejus metus. Tai numatyta sutartyje, kurią pasirašė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas ir bendrovės „Dzūkijos statyba” vadovas Alvydas Raguckas. „Dzūkijos statyba” sutartyje numatytus darbus vykdys kartu su Alytaus bendrove „Alkesta” ir olandų įmone „Columbris Technologies B.V.”, kuri tieks ir montuos įrangą.

Pasirašytoje sutartyje numatytų darbų vertė siekia daugiau kaip 18 mln. litų, už kuriuos bus pastatyti ir įrengti mechaninio rūšiavimo įrenginiai.

„Pastačius mechaninio rūšiavimo įrenginius, regione bus sukurta biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūra, sumažės sąvartyne šalinamų atliekų kiekis ir pavyks išvengti baudų, kurios grėstų už ES aplinkosauginių reikalavimų nevykdymą. O juos vykdyti neturint galimybės atskirti ir perdirbti biologiškai skaidžias atliekas faktiškai būtų neįmanoma”, - sakė ARATC direktorius A.Reipas.

Biologiškai skaidžios atliekos sudaro daugiau kaip 40 proc. visų komunalinių atliekų kiekio. Biologiškai skaidžių atliekų kasmet daugėja, o ES direktyvos reikalauja, kad sąvartynuose jų būtų šalinama vis mažiau.

Pastačius naujus įrenginius biologiškai skaidžios atliekos Alytaus regione bus perdirbamos sausuoju anaerobiniu fermentavimo būdu. Tai vienas pažangiausių ir efektyviausių atliekų perdirbimo būdų, kurį renkasi daugelis sėkmingai atliekų tvarkymo problemas sprendžiančių užsienio valstybių. Taip perdirbant atliekas, papildomai išgaunama energija, kurią galima panaudoti technologinėms reikmėms, o perteklinę - parduoti.

Toks atliekų perdirbimo būdas pasirinktas, išanalizavus atliktoje galimybių studijoje pateiktas alternatyvas ir įvertinus, kokį aplinkosauginį, ekonominį bei socialinį efektą duotų jų įgyvendinimas.

„Ekspertai yra paskaičiavę, kad įgyvendinus šiandien pradedamą regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtros projektą, būtų perdirbama ar kitaip panaudojama apie 75 proc. visų regione susidarančių biologiškai skaidžių atliekų. Tai leistų užtikrinti ne tiks ES reikalavimų vykdymą, bet ir švaresnę bei saugesnę aplinką”, - sakė ARATC vadovas A.Reipas.

Apie UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras”

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras yra didžiausia atliekas tvarkanti įmonė Alytaus regione, įsteigta 7 šio regiono savivaldybių - Alytaus miesto ir rajono, Birštono, Druskininkų, Lazdijų, Prienų ir Varėnos rajonų. Bendrovė organizuoja regioninę atliekų tvarkymo sistemą, eksploatuoja atliekų tvarkymo ir šalinimo įrenginius, administruoja vietinę rinkliavą iš atliekų turėtojų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, vykdo visuomenės informavimo ir švietimo programą apie atliekų tvarkymą. Bendrovė yra įdiegusi aplinkosaugos valdymo standartą ISO 14001 ir Alytaus regiono bendruomenei užtikrina saugų aplinkai ir gyventojų sveikatai komunalinių atliekų tvarkymą. Viešųjų pirkimų būdu parinkus komunalinių atliekų surinkėjus ir įvedus visuotinę rinkliavą, Alytaus regione yra užtikrintas viešosios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos visuotinumas, kokybė ir prieinamumas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras