BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alytiškiai demonstruoja puikius pakuočių rūšiavimo įgūdžius

Pakuočių konteineriais aprūpinti Alytaus regiono gyventojai nesunkiai perprato pagrindinius pakuočių atliekų rūšiavimo principus - daugiau kaip 70 proc. į pakuočių konteinerius išmestų atliekų yra perdirbimui arba kitokiam panaudojimui tinkamos pakuotės. Tai išsiaiškino Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) specialistai kartu su atliekų tvarkytojais svėrę ir skaičiavę išvežamų pakuočių konteinerių turinį.

Vieno apvažiavimo metu buvo surinktos atliekos iš 298 pakuočių konteinerių, esančių prie individualių Alytaus miesto gyventojų namų. Patikrinus jų turinį paaiškėjo, kad mišrios atliekos, kurias teks šalinti sąvartyne, sudaro mažiau kaip 29 proc. viso atliekų kiekio.

Didžiausią perdirbimui tinkamų pakuočių dalį - beveik 12 proc. - sudarė kartoninės ir popierinės pakuotės atliekos. Kiek mažiau - maždaug po 11 proc. - surinkta plastikinės pakuotės ir PET atliekų. Į pakuočių konteinerius žmonės išmetė ir nemažai stiklo pakuočių, nors pagal reikalavimus stiklo pakuotės į šiuos konteinerius neturėtų būti metamos - jie skirti tik popieriaus, plastiko ir metalo pakuočių atliekoms.
Tarp pakuočių konteineriuose aptiktų perdirbimui netinkamų atliekų didžiausią dalį sudarė drabužiai, batai, plastikinės automobilių dalys, plastiko lentelės, kurios nėra pakuotės. Kai kur aptikta ir plastiko kibirų su dažų ar kitokių cheminių medžiagų likučiais - tokios atliekos jau priskirtinos pavojingų atliekų kategorijai ir turi būti gabenamos į specialias surinkimo aikšteles.

„Įsitikinome, kad žmonės greitai perpranta pakuočių atliekų rūšiavimą ir daugelis yra labai patenkinti turėdami galimybę rūšiuoti pakuočių atliekas savo namuose. Individualiais pakuočių konteineriais žmonės dar tik pradeda naudotis, tačiau jau pirmieji rezultatai patvirtina tai, ką rodė anksčiau mūsų vykdyti eksperimentai - žmonės yra nusiteikę dalyvauti atliekų rūšiavimo procese, tik reikia sudaryti tam tinkamas sąlygas”, - sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas.

Mėlynieji pakuočių atliekų konteineriai Alytaus regiono individualių namų gyventojams buvo pradėti dalinti praėjusių metų pabaigoje. Iki birželio pradžios jais bus aprūpinti visų septynių Alytaus regiono savivaldybių - Alytaus miesto ir rajono, Birštono ir Druskininkų bei Lazdijų, Prienų ir Varėnos rajonų - individualių namų gyventojai.

Individualūs konteineriai bei jų aptarnavimas gyventojams nieko nekainuos - lėšų konteineriams įsigyti skyrė Aplinkos ministerija pagal Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programą. Tokiais konteineriais Alytaus regiono gyventojai aprūpinti pirmieji šalyje.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras