BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alytaus mieste individualių namų savininkams bus dalijami pakuočių atliekų surinkimo konteineriai

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija nupirko pakuočių atliekoms rinkti konteinerius, kurie bus dalijami Alytaus miesto savivaldybės individualių namų savininkams. Konteineriai yra mėlynos spalvos, 0,24 m3 talpos. Nei patys konteineriai, nei jų priežiūra gyventojams papildomai nieko nekainuos, tačiau jie turės juos saugoti ir naudoti pagal paskirtį.

Turėdami pakuočių atliekų konteinerius gyventojai turės galimybę lengvai ir paprastai rūšiuoti namų ūkiuose susidarančias atliekas, todėl jų mažiau pateks į sąvartynus, o daugiau bus perdirbama.

Konteineriai bus atvežami prie individualių namų ir su jų šeimininkais pasirašomos sutartys. Savininkų neradus namuose specialiai sudaryta komisija surašys aktą, kad konteineris prie konkretaus namo yra paliktas.

Atliekos iš gyventojų, turinčių pakuočių atliekų konteinerius, šaltojo sezono metu (nuo rugsėjo 30 d. iki balandžio 30 d.) bus surenkamos ir išvežamos 2 kartus per mėnesį: vieną kartą bus ištuštinami mišrių, kitą - pakuočių atliekų konteineriai. Šiltuoju metų laiku mišrios atliekos bus surenkamos du kartus, pakuočių - vieną kartą per mėnesį.

Pakuočių konteineriai skirti pakuočių atliekoms ir antrinėms žaliavoms - popieriaus, plastiko, metalo atliekoms ir makulatūrai rinkti. Į juos negalima mesti stiklo atliekų. Jas reikia mesti į antrinių žaliavų surinkimo aikštelėse pastatytus stiklo atliekų konteinerius, vežti į stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Alovės g. 6B, Alytuje, ir nepavojingų atliekų sąvartyne Takniškių kaime, Alytaus rajone, ar nešti į antrinių žaliavų supirktuves, esančias UAB „Ekonovus” bazėje Naujojoje g. 31B ir UAB „Ekstara” eksploatuojamas supirktuves Naujojoje g. 7E/Ūdrijos g. 1 (prie „RIMI Hypermarket” parduotuvės), Naujojoje g. 2C, Alytuje (prie „Iki” parduotuvės). Apmokestinamą stiklo tarą galima grąžinti į jos pardavimo vietas. Kartu su pakuočių konteineriais gyventojai gaus ir atmintines, kaip juos naudoti bei kokias atliekas į juos mesti.

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras