BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alytaus mieste bus pastatyti dar 67 komplektai konteinerių

Vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėmis, visi atliekų turėtojai privalo rūšiuoti atliekas - atskirti didžiąsias atliekas, popierių ir kartoną, stiklą, plastiką, statybines atliekas, pavojingas buityje susidarančias atliekas. Atskirai surenkamą buityje susidariusį kartoną ir popierių, stiklą, plastiką, metalą ir kt. komunalinių atliekų turėtojai privalo dėti į artimiausius antrinėms žaliavoms skirtus specialiuosius konteinerius, atsižvelgdami į užrašus ant šių konteinerių, arba pristatyti į didžiųjų atliekų aikšteles

(esančias Alovės g. 6b arba Takniškių kaime regioniniame nepavojingų atliekų sąvartyne) kartu su didžiosiomis, pavojingomis buities ir kitomis čia priimamomis atliekomis. Visas antrines žaliavas (popierių, plastiką, stiklą) galima pristatyti į surinkimo punktą, esantį Alytuje, Naujojoje g. 31b.

Alytaus mieste šiuo metu pastatyta 330 Alytaus miesto savivaldybėi ir 177 UAB „Dzūtra” priklausančių atliekų rūšiavimui skirtų konteinerių, o šiais metais jų gretas papildys dar 201 konteineris. Alytaus miesto savivaldybė gavo dar 67 komplektus antrinėms žaliavoms rinkti skirtų konteinerių (popierinės (kartoninės) pakuotės atliekų surinkimo mėlynos spalvos konteineriai su užrašu „POPIERIUS (KARTONAS)”; plastikinės pakuotės atliekų surinkimo geltonos spalvos konteineriai su užrašu „PLASTMASĖ”, „METALAS”; stiklinės pakuotės atliekų surinkimo žalios spalvos konteineriai su užrašu „STIKLAS”), kurie bus pastatyti miesto gyvenamuosiuose rajonuose, šalia kapinių. Šiuos varpo formos spalvotus konteinerius pagal savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus pateiktą paraišką nupirko Aplinkos ministerija iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos lėšų. Bendra konteinerių vertė 241,3 tūkst. Lt.

Iš viso mieste bus 180 antrinių žaliavų konteinerių aikštelių, t. y. po vieną - šešiems šimtams gyventojų miesto daugiabučių namų rajonuose bei individualių namų rajonuose, garažų savininkų bendrijose - prie pagrindinio išvažiavimo arba įvažiavimo kelio, tad sąlygos rūšiavimui artimiausiu metu pagerės.

Alytaus mieste susidarančias antrines žaliavas iš antrinių žaliavų konteinerių ir stambiagabaričių atliekų aikštelės nemokamai apvažiavimo būdu surenka UAB „Dzūtra”. 2010 metais ši bendrovė surinko 2,2 t tūkst. antrinių žaliavų (t. y. 1,6 t tūkst. popieriaus, 318 t plastiko, 352 t stiklo atliekų) ir jas perdavė šiems tvarkytojams: UAB „Klaipėdos kartonas”, UAB „Maldis”, UAB „PET Baltija”. Tačiau išrūšiuotos atliekos sudarė tik 12,4 % nuo bendro komunalinių atliekų kiekio.

Didinant konteinerių kiekį, siekiama sukurti gyventojams prieinamesnę atliekų rūšiavimo sistemą, kas įgalintų sumažinti su bendru komunalinių atliekų srautu į Alytaus regioninį nepavojingų atliekų sąvartyną patenkančių antrinių žaliavų kiekį.

Kiekviena išrūšiuota atlieka duoda ne tik aplinkosauginę, bet ir ekonominę naudą: ji nėra aplinkos taršos šaltinis, o tampa žaliava naujam produktui sukurti bei nereikalauja papildomų lėšų tvarkyti ir prižiūrėti, kuomet antrinės žaliavos patenka į sąvartyną.

Raginame miestelėnus atsisakyti nusistovėjusių stereotipų, nemesti antrinių žaliavų į bendruosius mišrių atliekų konteinerius, bet dėti jas į joms skirtus specialius konteinerius. Taip pat norime paprašyti alytiškių saugoti konteinerius, nemesti į juos degančių daiktų. Juk tai yra visų mūsų bendras turtas. Vieno konteinerio kaina perkopia tūkstantį litų. Nors kaip bebūtų apmaudu, per keletą metų mieste jau sudeginti 9 savivaldybei nuosavybės teise priklausę antrinių žaliavų konteineriai.

Be to, konteineriai nėra tinkama vieta grafitiniams piešiniams.

Primename, kad į:

- stiklui skirtą konteinerį (žalią) dėtumėte butelius, stiklainius, stiklo indus, stiklo ir stiklinės pakuotės duženas;

- popieriui skirtą konteinerį (mėlyną) - kartono dėžes, dėžutes, lakštus, laikraščius, žurnalus ir kitus spaudinius, skrajutes, vokus, rašomąjį popierių, knygas, popierinę pakuotę ir kitas buityje pasitaikančias popierines atliekas, gėrimų kombinuotąją (tetra pak) pakuotę (sulčių, pieno produktų ir pan.);

- plastmasės konteinerį (geltoną) - išplautą plastikinę tarą (nuo gėrimų ir maisto produktų), plastikinius indelius, dėžutes, lovelius, plastikinius maišelius ir plėvelę, plastikinę pakuotę nuo gyvūnų ėdalo, kitą išplautą plastikinę buities priemonėms naudojamą pakuotę, išplautas skardines nuo gėrimų ir konservų dėžutes, metalinius dangtelius, dėžutes, aliuminio foliją ir visas kitas buityje susidarančias metalines atliekas.

Atliekų turėtojams, pažeidusiems atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus, taikoma administracinė nuobauda pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatas. Alytaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių nesilaikymas yra pažeidimas ir užtraukia įspėjimą arba baudą iki dviejų tūkstančių litų.

Atliekų rūšiavimas turi ir gali tapti kiekvieno mūsų kasdienybe bei gyvenimo būdu. Dėkojame Alytaus miesto gyventojams, suprantantiems atliekų rūšiavimo svarbą ir reikalingumą, bei tikimės, kad visi gyventojai išmoks tinkamai rūšiuoti atliekas.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Artūras2011-12-02 21:34

Straipsnyje įsivėlė klaida. Turėtų būti taip:
2010 metais ši bendrovė surinko 2,2 tūkstančių tonų antrinių žaliavų (t. y. 1,6 tūkstančio t popieriaus, 318 t plastiko, 352 t stiklo atliekų) …

ekonature2011-12-03 09:04

Dėkui, Artūrai!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras