BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alytaus gyventojai jau gali atliekas parduoti

Po keletą metų trukusių diskusijų tarp miesto vadovų, atliekų tvarkymo specialistų ir gyventojų, pagaliau buvo rastas bendras visiems priimtinas sprendimas. Geranoriškas Alytaus miesto vadovų požiūris ir pastangos rasti visiems priimtiną sprendimą paspartino Eko taško atsiradimą Alytuje ir sudarė alytiškiams galimybę parduoti ir gauti papildomų pajamų už išrūšiuotas atliekas.

„Eko taško atsiradimas mieste - žmonėms papildoma galimybė rūšiuoti atliekas, o už tai gaunamas atlygis - ir papildoma paskata tą daryti. Neabejoju, kad alytiškiai nori gyventi švariame mieste ir saugioje aplinkoje, neteršdami jos atliekomis, kurias galima perdirbti”, - sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus specialistai.

Priimant sprendimą ypač svarbus buvo gyventojų balsas. Miesto bendruomenė aktyviai reiškė savo nuomonę, kad antrinių žaliavų supirkimas miestui ir gyventojams yra reikalingas ir naudingas.

Alytaus mieste įdiegta papildanti atliekų surinkimo sistema - taros ir kitų antrinių žaliavų supirkimo tinklas Eko taškas.

Pirmasis Eko taškas buvo atidaryti prie Rimi prekybos centro, adresu Naujoji g. 7E. Dar keletas Eko taškų bus atidaryta artimiausiu metu. Kaip ir kituose miestuose, Alytuje Eko taškus galima rasti prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse. Prie jų patogu tiek privažiuoti automobiliu, tiek prieiti pėsčiomis ir priduoti antrines žaliavas prieš apsiperkant prekybos centre.

Iki šiol tokia sistema sėkmingai veikė Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.

Kaip ir kituose miestuose, Alytuje Eko taške gyventojai gali gauti po 25 ct. už depozitinius butelius, 14 ct/kg už skaidrią ir 11 ct/kg už spalvotą stiklo tarą, 75 ct/kg už PET butelius, 1,20 Lt/kg už gėrimų skardines, po 10 ct/kg už makulatūrą, 30 ct/kg už tetrapak gėrimų pakuotes, 10 ct/kg už nebenaudojamus buitinius elektroninius prietaisus. Galvaniniai elementai Eko taškuose priimami nemokamai. Asortimentas ateityje gali plėstis, nes Eko taškas siekia sudaryti gyventojams galimybę patogiai vienoje vietoje atsikratyti visų buityje susidarančių, antriniam perdirbimui ar panaudojimui tinkamų, atliekų.

Visos Eko taške supirktos antrinės žaliavos yra 100 % perdirbamos ar kitaip panaudojamos, taip užtikrinant, kad jos nepatenka į sąvartynus ar aplinką. Gaminant iš antrinių žaliavų taip pat sutaupoma daug gamtinių resursų. Todėl gyventojai priduodami atliekas Eko taške prisideda prie savo aplinkos tausojimo ir papildomai gauna atlygį už šias pastangas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras