BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Almonas Gutkauskas: Dėl nitratų (II)


Šį vakarą, kaip ir aną, gal būt, nemažai pažiūrėjo laidą ir tokių kaip aš, kurie televizoriaus apskritai nežiūri. Taigi, manau nemažai Lietuvos žmonių žiūrėjo antrąją laidą apie nitratus per TV3.

Nesikartosiu apie nitratus ta prasme, kas buvo mano pasakyta lapkričio 5 d. Kas apie nitratus reikėjo pasakyti, tą manau pasakiau pirmojoje rašinio dalyje.

Šios laidos žiūrėtojui, pasakyti tai, su kuo mūsų šios svetainės skaitytojas čia jau yra supažindintas, - pastebėjau, kad TV laidos vedėja neleido.

Ekoagros atstovė, sulaukusi savo eilės, pradžioje paprasčiausiai buvo nutildyta. Beje, gal vienintelė iš pagrindinių pašnekovų. O vėliau, tokiame jau beįsivyraujančiame tuo momentu siautuliukyje, - turėjo būti labai eteryje patyręs žmogus, kad koncentruotai būtų galėjęs žiūrovui išdėstyti tai, kas šioje laidoje buvo tiesiog būtina pasakyti. Tad laidoje Ekoagros išaiškinimo, sakykime nebuvo.. Nes… nes tuomet manau būtų subliuškęs, tas visas taip ištrimituotas šou.

Aš tikrai nuoširdžiai noriu paguosti Ekoagros atstovę, - ji neturi nusiminti, kad „nedanešė” iki žiūrovo tai, ką norėjo ir turėjo, vardan tiesos. Nurimkite. Mes buvome išties, aukštojo žurnalistinio pilotažo liudininkai. Vargu ar čia būtų atsilaikęs ir stiprus viešųjų ryšių specialistas. O Jūs berods eteryje pirmą kartą, buvote.

Mūsų garbiam profesoriui, Antanui Svirskiui, taip pat nebuvo lemta „išsižioti” apie ekologinę gamybą, ekologiškus maisto produktus. Šiek tiek suspėjo ištarti, iš kur „atsiranda” tie nitratai… ir kaip jų pamažinti maiste.

Na, apie veterinariją nekalbėsiu, - jie matomai pasiruošė šį kartą, bent elementarių klaidų, mano galva, jau nebuvo. Tad… tad laidos vedėjai reikėjo atsukti tą gabaliuką iš praėjusios laidos… Mes juk pamename, kad tuomet laidoje tokius žodžius, kuriuos išgirdome, kai veterinarijos laboratorijos atstovė nuėjo „pasitarti”, - galėjo ištarti žmogus, kuris, iš tiesų, apie ekologinę gamybą, ekologiškus maisto produktus tuomet nežinojo… juk daug kas Lietuvoje apie tai nežino, turiu omenyje specialistus (čia, be ironijos). Juo labiau žmogus, kuris dirba laboratorijoje ir turi visiškai kitokią darbo specifiką.

Bet žiūrovui, manau, visa tai sumaniai buvo pateikta… kad, atseit, žmogus žino kažką, bet va slepia… Na šis laidos vedėjos viražas, - manau galėtų patekti ir į žurnalistikos vadovėlius (taip pat be ironijos tai sakau…). Manau, kad čia laidos vedėjai tokį suktuką pavyko susukti, kas Jurgiui Kairiui iki jo oi kaip toli…

O kas toliau. O toliau publika kalbėjo tai, ką mes kalame jau 23 metai, kai prie sienos kalame, - intensyvų pramoninį chemizuotą ūkį. Jie tai darė šiandien. Mes tai darome jau daug metų, amžinybę… tarp kitko ir vienoje šios laidos vedėjos vedamoje „koridoje” kažkokioje, prieš dešimtmetį, gal ir mažiau nei prieš dešimtmetį (nepamenu, kaip ta karšta laida vadinosi, ir kokioje TV ji tuomet buvo)…

Bet viršūnė dar ir ne čia.

O kaip be valgytojo.

O aš kvailys vis galvodavau, kokia nauda tai žiniasklaidai, pastaruosius du metus, ūkininkų turgelius pavadinti ekologiniais, ko pasėkoje šiems „ekologams”, suprantama, visokius ten „medalius” pradėjo kabinti… juo labiau, kad dalis tų naujai išdygusių prekeivių, su ūkininkais ir jų turgeliai, visai nieko bendro ir neturi…

Tad… štai kam. Kad išdidžiai, prieš žiūrovus būtų mesteltas pats koziris… kai valgytojas, nuoširdžiomis nuostabos akimis (vaizdžiai prikursiu), - sumirksėjo, sakydamas „o aš galvojau…”… na kad ekologišku maistu maitinausi…

Bravo laidos vedėjai. Bravo. Stovėdamas ploju Jums…

Almonas Gutkauskas, Tatulos programa

P.S. O jei pratęsiant ne apie laidą, tai reiktų būtinai pasakyti, kad ekologinei gamybai, ekologiškiems maisto produktams pastoviai yra kartelė keliama… ir tai manau bus nesibaigiantis procesas (juk ir pati ekologinė gamyba diferencijuosi, nuo šeimos ūkio, verslo iki…). Bet visgi, gal pradžioje Lietuvos ūkį stenkimės pervesti į ekologinį… nuo to ūkininkavimo būdo (turiu omenyje chemizuotą), nuo kurio, pasėkoje pačios Lietuvos palaipsniui nebeliktų (apie tai, kad Lietuvai išeitis viena - šeimos ekologinės gamybos ūkiai, šeimos ekologinis verslas, - čia yra paskirta ne vienas pasvarstymas, o vienas visiškai ir neseniai). Ar čia vėl žmonės nebus įpanioti, kaip į tuos prekybos tinklų spąstus su ekologiškais maišeliais, - kad žmogus nežiūrėtų kas tame maišelio turinyje, o džiaugtūsi tuo ekologišku maišeliu (kaip stebėjome, ir puikiai pavyko…).

O jei kalbėti dar dėl nitratų, tai vienoje interneto svetainėje (bernardinai.lt ), kurioje po pirmojo mano straipsnio kilo šiokia tokia diskusiją, jau buvau paminėjęs, kad ekologinės gamybos ūkininkams, jau anksčiau esame rekomendavę, kad ant prekystalio pasidėtų laboratorinių tyrimų rezultatus apie nitratus (naujiems mūsų renginiams, kurių tikslas yra ugdyti visuomenę (Tatulos programos ekologiškų gėrybių mugėse, ekologiniuose turgeliuose) tai bus įvardijama ir atitinkamose tarpusavio sutartyse). Kai žmonių protai taip yra jaukiami, - tai tiesiog bus mažiau erzinamas ir pats ekologinės gamybos ūkininkas. O tiems, kurie maitina kūdikius, tai išties yra labai svarbu žinoti, - tuomet, juk, galima tėveliams ir pasirinkti… bei, turint tikslią informaciją, taikyti atitinkamą maisto laikymo ir paruošimo būdą (rekomendacijos buvo anksčiau pateiktos).

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (9)

Agne2010-11-16 17:04

Klausimas - o jei as pvz perku didesne dali darzoviu is pastovaus ukininko (tikrai ukininko, ne perku - parduodu)… Gal as galeciau tiesiog istirti jo morkas ir bulves… Ir ramiai jas metus grauzti? Gal kas zino, ar tai imanoma (Vilniuje) ir kiek kainuoja?

Almonas Gutkauskas2010-11-16 21:40

Tai galite atlikti čia:

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas
J. Kairiūkščio g. 10 08409 Vilnius
Tel. (8~5) 278 0470, Faks. (8~5) 278 0471, El. paštas: nmvrvi@vet.lt Kodas: 190781293

Faba2010-11-18 10:33

Galima buvo šį tekstą ir paredaguoti. Nes sunku suprasti, ką autorius norėjo pasakyti. Ypač nemačius tų TV laidų, apie kurias kalbama. Ne visi juk TV žiūri.

Laura2010-11-18 14:19

O as girdejus, kad yra prietaisai, kuriais net ir vietoje gali pasitikrinti nitratus. Idomu, kokie ir ar brangus.

Gerb. Almantai, as senai esu jusu Tatulos programos gerbeja, nesenai skaiciau jusu irasa apie sumazejusi ekologiniu prekiu poreiki. Manau, ne todel, kad nebereikia, o todel, kad mes, vartotojai, esame suklaidinti. Pradejau nuo jusu mugiu mokyklose, paskui Tymo turgelyje, Europoje, Gedimino prospekte, o dar veliau - Ukininku turgelyje. Tiesiog, kai laiko taip nera, kai tokios dideles spustys gatvese, o namuose mazi vaikuciai ir daug kasdieniu rupesciu, nera tiesiog fiziniu galimybiu visur suspeti, sulakstyti. Europoje viena diena galedavai isigyti tik kokiu obuoliu, darzoviu, kita diena kitoje vietoje gero medaus, dar kita diena kitoje vietoje mesytes, vistienos, duonytes.Tai labai vargina. Nera galimybiu tiek sulakstyti per tuos turgelius ir kasdien “saudytis” maisto. Ememe apsipirkineti Ukininku turguje, kuris dirba kasdien, nuo ryto iki vakaro, vienoje vietoje. Taip yra patogiau issiderinti savo planuose. Norime tiketi, kad tie atsirinkti ukininkai musu neapgaudineja. Kodel Tatulininkai negaletu taip pat atsirasti vienoje pastovioje vietoje ir visiems patogiu laiku, kur galetum apsipirkti NUO…IKI? As tokiu atveju iskart sugrizciau pas jus. Kodel jus negalite atsirasti Ukininku turguje?

Almonas Gutkauskas2010-11-18 23:23

Fabai.
Jūs teisi (us).
Bet gal iš viso tereikėjo paaiškinimo vieno sakiniu (čia be ironijos). Pasakyti, kad TV surengė ataką prieš ekologiškus maisto produktus… kai ekologiškus maisto produktus įvardijo, kaip nuodingus.
Ir visgi turime nemažai informacijos, kad tuom žmonės patikėjo (jie manė, kad ekologiškų maisto produktų skiriamasis ženklas yra nitratai… o štai televizijos rodo, kad ekologiškos morkos su nitratais. O po to, vienas atvejis iš viso buvo juokingas, kai žmogus norėjo mus net paguosti, pasakydamas, kad va gaila, kad va pasitaikė kažkoks nesąžiningas ūkininkas… ).

Laurai.
Manau, kad Jums tiktų mūsų mugės Vilniaus Mindaugo vidurinėje mokykloje (jos holuose), t.y. šalia taip vadinamos Mindaugo maksimos (Mindaugo g. 9/1), kurias rengiame kas antrą šeštadienį, nuo 9.00 val. iki 13.00 val. Kaip tik šį šeštadienį ir taip toliau , kas antrą.

Almonas2010-11-19 08:42

Dar Fabai.

Interneto svetainėje bernardinai.lt prie šio straipsnelio, šiandien įdėjau dar tokį komentarą. Kuriuo tiesiog sudėliota trys pagrindiniai aspektai:

„Šiuo metu nemažai yra diskutuojama nitratų bulvėse ir daržovėse klausimu.
Normalu, kad žmonėms iškyla įvairių naujų klausimų. Ypač tie, kurie nėra metę laidos (kaip aiškina TV nežiūri), natūralu, kad nesusipažinę su pradžia, nelabai supranta ir to tęsinio.
Tad, išeinant iš pasakyto, būtų galima akcentuoti tri konkrečius aspektus:
1. Ekologiškų maisto produktų pardavėjai iki šiol nėra pažeidę reikalavimų nitratų klausimu. Pirma, bulvėms, morkoms, burokėliams ir ropėms tokių reikalavimų ES iš viso nėra. O kitoms kultūroms normos yra labai aukštos, kad labai reikėtų persistengti, pertręšiant pasėlius. O su nuoroda „vaikams“ ekologinės gamybos ūkininkai savo užaugintų gėrybių iki šiol neparduodavo (kūdikių, vaikų mitybai nitratų kiekis maisto produktuose yra ribojamas. Nors esu įsitikinęs, kad ekologiškose gėrybėse ta riba nebūna viršijama).
2. Valgytojams nitratai yra ribojama ir griežtai. Žmogaus svorio kilogramui paros norma neturi būti viršijama 3.65 mg/parą.
3. Jei būtų Lietuvoje paklausa ekologiškiems maisto produktams, kuriuose nitratų kiekis būtų minimalus, - yra mokslininkų rekomendacijos, kaip užauginti ir patiekti ekologiškas gėrybes, kuriose nitratų būtų maksimaliai išvengiama. Tačiau patirtis rodo, kad tokie ekologiški maisto produktai Lietuvoje nebūtų perkami (nekalbant apie pavienius atvejus), nes jie atitinkamai būtų brangesni, - juk ir šiaip ekologiškų maisto produktų paklausa per pastaruosius du metus yra ženkliai nukritusi. Mes Lietuvoje turime tik keletą ekologiškų daržovių augintojų, kurie dirba tiesioginėje rinkodaroje (iš beveik 3000 tūkst. ekologinės gamybos ūkininkų, - kiti nežada tuo užsiimti net tuo atveju, jei atsirastų valgytoijas, kuris sumoka už darbą) - ir tai mes turime nemenkų problemų ir ne menkų išlaidų, siekiant kad tie keli ūkininkai parduotų savo ekologiškas gėrybes.“

Laura2010-11-19 09:55

Tiesa pasakius, as net ziurejus laida, nelabai viska supratau straipsnyje

Laura2010-11-19 20:13

Mindaugo mokykloje nepilnas asortimentas, nera sviezios mesytes, vistienos, kiausiniu, pieno produktu. Taip pat kas antra savaitgali tokiais dideliais kiekiais uzsipirkti dviem savaitem maisto sudetinga, nes viskas genda, nera kur deti, o ir laikas nelabai patogus, iki 13 val, kai mes su dviem mazuciais vaikuciais ir gyvenam uz miesto, kitame gale.

Almonas Gutkauskas2010-11-19 21:12

Jūs teisi. Bet Jūsų išvardintų ekologiškų maisto produktų aplamai Tatulos programos renginiuose nėra. Kaip ir kitų organizuojamuose renginiuose Vilniuje.
Kol kas, deja, galima įsigyti šių minėtų maisto produktų tik ne ekologiškų (turiu omenyje Vilniuje). Nebent labai ir labai jau retsykiai, - ekologiškų kiaušinių. Nieko nesakau apie pieno produktus, - tik tiek, kad mūsų renginiuose jų kol kas nėra (jei Jums kas nors Vilniuje pateiks Ekoagros sertifikatą (akredituotos sertifikavimo įstaigos, ekologinio žemės ūkio taisyklėms. T.y., kuri tokiu būdu turi teisę sertifikuoti atitiktį minėtoms taisyklėms), kuriame yra įrašyti šie produktai, - tai būtų smagu).

Rašyti komentarą

Tavo komentaras