BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Algirdas Knystautas: medžioklė „malonumui“ – visiška atgyvena

Žinomų verslininkų, politikų ir kitų įtakingų asmenų medžioklės svetur ir trofėjų eksponavimas žiniasklaidos puslapiuose jau ne pirmą kartą sulaukia mūsų visuomenės dėmesio. Piktinamasi medžiokle, kurios vienintelis motyvas - malonumas. Savo nuomonę šiuo klausimu paprašėme išsakyti žinomo gamtininko, ornitologo, keliautojo, judėjimo „Už gamtą” vadovo dr. Algirdo Knystauto.

Nuotrauka: www.rannsafaris.com

Ką manote apie tokias mūsų verslininkų A. Boso, V. Matijošaičio, kardiochirurgo R. Benečio, Seimo nario B. Bradausko ir kt. medžiokles, kurios kartas nuo karto eksponuojamos mūsų žiniasklaidos puslapiuose?

Laikau tai visišku barbariškumu. Keisčiausia, kad tiems asmenims, kurie užsiima tokia gėdinga veikla, ji atrodo visiškai normali. Argi kitaip p.Matijošaitis būtų sutikęs taip save „reklamuoti”? Jei matėte komentarus lrytas.lt, tai gal nebent pedofilijos byla surenka tokį rekordinį jų skaičių. Bet čia mūsų žmonės abejingais negalėjo likti - garbė jiems.

Kodėl tai barbariška? Gal tai tiesiog normali medžioklė, žmonės (turiu galvoje vyrus) juk visais laikais eksponavo, ką nudobę?

Be abejonės, demonstravo „tuštybės mugę”. Tik derėtų prisiminti, kad anksčiau sąlygos buvo visai kitos - nebuvo šaunamųjų ginklų. Tada jau tam vyrui išties reikėdavo ir jėgos, ir meistriškumo nudobti galingą žvėrį. Dabar gi, pseudo vyrai ir bailiai, norėdami save įprasminti, prisiperka itin brangios žudymo technikos, o po to, kaip ir Matijošaičio atveju, demonstruoja save kaip didvyrį prie nušauto Afrikos gamtos gražuolio. Tiesiog norisi pasiūlyti - pirmyn plikomis rankomis prieš tas antilopes, va tada pažiūrėtume. Bepigu apsiginklavus karabinais su optiniais taikikliais žudyti gražiausius žvėris ir dar didžiuotis tuo. Socialiniame tinkle Facebook jau paskelbta kampanija raginanti boikotuoti kompanijos VIČI produktus. Ir jau labai daug lietuvių prie jos prisijungė. Tai nepadarys Matijošaičių pelnui didelės įtakos, nes verslas tarptautinis. Bet tauta pamatė, ko vertas toks „sėkmingas verslininkas”. Dar norėtųsi pridurti apie Matijošaičio sėbrą profesorių, kardiochirurgą R. Benetį, kuriam knieti nušauti į Tarptautinę Raudonąją knygą įrašytą leopardą. Ačiū Dievui, jam tas šį kartą nepavyko. O kitą?

Ką, jūsų akimis, byloja tokia medžioklė ir savęs eksponavimas prie sumedžioto žvėries apie patį asmenį?

Mano giliu įsitikinimu, panašus bjaurus ekshibicionizmas byloja apie aibę tame asmenyje gyvų nepilnavertiškumo kompleksų. Visa šita „medžioklė” su būriu juodukų pagalbininkų yra gėdinga. Vietoje to, kad atvertų sielą gamtos grožiui, stebėtųsi ir gėrėtųsi jos kūriniais, kai kuriems pinigais pertekusiems asmenims sukyla noras juos žudyti. Praėjo tie laikai, ponai. Praėjo amžiams. Ir tik panašūs rudimentinio ekshibicionizmo atvejai priverčia mus eilinį kartą susigėsti, kad esame lietuviai. O ką gali pamanyti vaikai, kurie mato panašų siaubą? Kažkodėl Seimas ir didysis medžiotojas p. Bradauskas nesuka sau galvos dėl to. Yra kitų dalykų, „svarbesnių”.

Kaip manot, kodėl žmonės kolekcionuoja nušautus žvėris? Trankosi po pasaulį ir šaudo?

Čia visiškai logiškas to liguisto potraukio tęstinumas. Maža to, kad fotografuojamasi prie užmušto gyvūno, „smagu” dar ir namuose jį ant sienos pasikabinti. Angliškai tai vadinama paprastu žodelyčiu „sick” - ligoniai. Štai net Ispanijos karaliui teko atsiprašyti tautos už galingo dramblio nužudymą. Bet mūsų „didvyriams” tai nė motais.

Bet kokia medžioklė „malonumui” - visiška atgyvena. Aš nesu už absoliutų medžioklės uždraudimą. Bet taisyklės turėtų būti daug griežtesnės, nei yra dabar. Ir labai rimtai derėtų pagalvoti apie vaikų ir nepilnamečių apsaugą nuo tokių, atsiprašant, „didvyriškumų”. Mūsų civilizacija nužengė daug toliau, palikdama panašius individus istorijos šiukšlyne. Pinigai gali daug, bet ne viską.

Bernardinai.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Šienpjovys2012-05-04 13:09

Sutinku, kad su “modernia žudymo technika” nušauti sąlyginai beginklį žvėrį vien tik pramogai yra žema, bet Gerb. Algirdas Knystautas nesupranta, kad problema yra ne žmonėse, o kultūrinėse vertybėse, kurios yra brukamos jau nuo vaikystės (ne visi sugeba atsirinkti tiesas, kurios neprieštarautų gyvybės dėsniams). Manau, kad kvailas atsikirų žmonių elgesys yra mūsiškės kultūros pasekmė, o žmonių elgesys tik atspindi kultūros veidą.

[WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘883443698 which is not a hashcash value.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras