BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Akcijos “Žalia stotelė” pavasario pasakojimai: pirmieji mažųjų sodininkų atradimai

Telšių lopšelio darželio “Žemaitukas” mažyliai žaisdami bei bėgiodami lauke nepamiršta kas kart pažvelgti ir į dangaus debesis, nes ant jų palangių suvešėję sėjinukai jau laukia, kada galės įleisti savo šaknis lauko darželiuose bei gėlynuose.

Dar pavasario pradžioje pasėję sėkleles ir pasodinę svogūnėlius į lovelius, darželinukai visą laiką nekantriai stebėjo, kas gi išdygs ant jų palangių. Kad laukimas neprailgtų, vaikams auklėtojos sugalvojo aibes užduočių: stebėti besikeičiančius gamtos reiškinius, kartu su savo tėveliais įsigilinti į žinias apie medžius ir visiems kartu sudalyvauti piešimo konkurse “Medis, kurį myliu”, galiausiai viską vainikavo Girinio ir Miško Fėjos atvykimas, kurie su vaikais dūko, mįsles minė ir kitaip žaidė.

Ir štai - darželinukai jau gali didžiuotis savo sudygusiais augaliukais, kuriuos artimiausiu metu žada perkelti į lauko lysves! Pasak direktoriaus pavaduotojos R. Gruzbarzdienės, “mažieji sužinojo, kiek rūpesčio reikia ir meilės, kad sėklos sudygtų ir iš jų išaugtų augalai”. Nors laukia daug tolimesnių žemės darbų, tačiau tikimės, kad pirmieji atradimai leis drąsiai keliauti tolyn ir rudenį darželinukai skins gausų pačių užsiaugintą derlių.

Apie akcijos “Žalia stotelė” pavasario veiklas: Kasmet balandžio - gegužės mėnesiais Lietuvos ugdymo įstaigose bei globos namuose vaikai kuria žaliąsias zonas, kuriose eksperimentuoja, stebi bei tyrinėja augalų augimą, įvairių kūrybinių užsiėmimų metu mokosi pajausti gamtos dėsnius, ugdyti ekologinį sąmoningumą. Akcija tęsiasi iki pat rudens, kuomet nuimamas derlius, organizuojamos maisto gaminimo dirbtuvės bei sveikos gyvensenos užsiėmimai. Šiemet pirmą kartą bus organizuojamos rudenio derliaus mugės, į kurias kviečiame jungtis bendruomenes, entuziastus ar idėjinius palaikytojus.

Akcijos “Žalia stotelė” organizatoriai:

Projekto „Eko karta” iniciatyvinė grupė
Giedrė Kisielė
Akcijos „Žalia stotelė” koordinatorė
Tel. 8 620 88664
El. paštas: giedre@rupi.lt
ir
UAB agrofirma „Sėklos”

“Eko kartos” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras