BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Akcijos “Žalia stotelė” pavasario pasakojimai: kaip sutaikyti besivaidijančius augalus

Žaliojo maršruto keliautoja, lektorė Danielė Šležienė, susirinkusius jaunuosius daržininkus Igliaukos Anzelmo Matučio vidurinėje mokykloje šį kartą privertė iš nuostabos išsižioti ir į besibeldžiančius iš po žemės augalus pažvelgti visiškai kitomis akimis. Vaikams ji atskleidė šios, atrodytų, tykios žalumos, karštai kunkuliuojantį pasaulį: pasirodo, augalai rezga intrigas, nesutaria, tarp kai kurių mezgasi draugystė bei simpatija, o kiekvienas jų turi unikalius savo bruožus bei charakterius.

Visiškai, kaip mes! Po šios viešnagės vaikai išsiaiškino, kokie augalai tinka vieni kitiems į poras ir šalia vieni kitų vešliai auga bei stiebiasi aukštyn, o kokie kenkia ir pasodinti kartu meta iš kartėlio lapus.

Nuo šiol žengiant pieva jaunieji gamtos entuziastai matys nebe vien lapus ir žiedus, tačiau ir didelius stebuklus, vykstančius kiekvieną akimirką.

Nuotraukose: Akcijos “Žalia stotelė” Igliaukos Anzelmo Matučio vidurinės mokyklos moksleivių sodinukai, pasėti dar vasario mėnesį.

Apie akcijos “Žalia stotelė” pavasario veiklas: Kasmet balandžio - gegužės mėnesiais Lietuvos ugdymo įstaigose bei globos namuose vaikai kuria žaliąsias zonas, kuriose eksperimentuoja, stebi bei tyrinėja augalų augimą, įvairių kūrybinių užsiėmimų metu mokosi pajausti gamtos dėsnius, ugdyti ekologinį sąmoningumą. Akcija tęsiasi iki pat rudens, kuomet nuimamas derlius, organizuojamos maisto gaminimo dirbtuvės bei sveikos gyvensenos užsiėmimai. Šiemet pirmą kartą bus organizuojamos rudenio derliaus mugės, į kurias kviečiame jungtis bendruomenes, entuziastus ar idėjinius palaikytojus.

Akcijos “Žalia stotelė” organizatoriai:

Projekto „Eko karta” iniciatyvinė grupė
Giedrė Kisielė
Akcijos „Žalia stotelė” koordinatorė
Tel. 8620 88664
El. paštas: giedre@rupi.lt
ir
UAB agrofirma „Sėklos”

“Eko kartos” informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras