BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aiškinsis padėtį dėl Kazokiškių sąvartyno

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas kartu su Aplinkos ministerijos bei Vilniaus savivaldybės atstovais aiškinsis padėtį dėl Kazokiškių sąvartyno. Šis klausimas įtrauktas į komiteto darbotvarkę. Teismas dar pernai nusprendė, kad šalia Vilniaus esantis sąvartynas turi būti uždarytas. Tuo metu Vilniaus valdžia prieštarauja ir teigia, kad jam jokių alternatyvų nėra.

Pernai Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas galutinai nusprendė, kad Kazokiškių sąvartynas turi būti uždarytas iki šių metų spalio 18-os dienos. Teismas nustatė, kad leidimas eksploatuoti sąvartyną buvo išduotas neteisėtai.

Tuo metu Aplinkos ministerija iki uždarymo termino tikisi išduoti naują leidimą sąvartyną administruojančiai įmonei toliau tęsti veiklą. Vilniaus vicemeras Jonas Pinkus tvirtina, kad Kazokiškių sąvartyno uždaryti negalima, nes jam nėra jokių alternatyvų ir tokiu atveju visame Vilniaus regione kiltų nepaprastoji padėtis.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto atstovai teigia, kad padavus paraišką naujam leidimui tiesiog bandoma apeiti įstatymus ir teismo sprendimą. Pasak jų, sąvartynas turėtų būti uždarytas ne tik dėl procedūrinių pažeidimų, bet ir dėl to, kad neatitinka Europos Sąjungos reikalavimų.

Edvardas Kubilius
Lietuvos radijas

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras