BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

A.Anušauskas: „Antikorupcijos komisija turi ištirti pagrįstus klaipėdiečių skundus dėl Klaipėdos regiono atliekų rūšiavimo centro ir „Fortum“ galimai neskaidraus bendradarbiavimo“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos bei Antikorupcijos komisijos narys Arvydas Anušauskas siūlo Antikorupcijos komisijoje išnagrinėti klaipėdiečių skundus dėl Klaipėdos regiono atliekų rūšiavimo centro (KRATC) ir įmonės UAB „Fortum Heat Lietuva” galimai neskaidraus bendradarbiavimo.
Pasak A.Anušausko, Klaipėdoje piliečių iniciatyva buvo iškeltas klausimas dėl Klaipėdos regiono atliekų rūšiavimo centro ir įmonės UAB „Fortum Heat Lietuva” galimai neskaidraus bendradarbiavimo, kadangi buvo ignoruojami vietinių gyventojų reikalavimai laikytis aplinkosauginių reikalavimų ir rūšiuoti deginamas atliekas.

Seimo Antikorupcijos komisijos narys pastebi, jog yra įtarimų, kad įmonė, pažeisdama įstatymus ir atsisakydama pateikti informaciją, pažeidinėjo Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvą 2000 12 04 d. Nr. 2000/76/EB „Dėl atliekų deginimo”. Pagal ES reikalavimus iki 2013 m. į Lietuvos sąvartynus turi patekti ne daugiau 50 procentų biologiškai skaidžių atliekų - popieriaus ir kartono, medienos, maisto gamybos, natūralaus pluošto audinių ir kt. Nesilaikant Europos Sąjungos direktyvų, ir Lietuvai, ir pavienėms savivaldybėms gali būti pritaikytos sankcijos - finansinės baudos už rūšiavimo normų nevykdymą.

„Jei iš KRATC-o atvežamos šiukšlės buvo nerūšiuotos ir „Fortum” neturi leidimo deginti nerūšiuotas šiukšles, galėjo būti neužtikrinamos tinkamos technologinės sąlygos plastiko deginimui ir susidaryti žmogui pavojingi deginimo produktai”, - teigia A.Anušauskas, pridurdamas, jog keliamas klausimas ir dėl kai kurių Klaipėdos politikų galimo privačių ir viešų interesų konflikto, įdarbinant savo artimuosius minėtose įmonėse, bei dėl galimai korupcinių ryšių, atsisakant ginti viešą interesą.

Dėl šios susidariusios neskaidrios situacijos, A.Anušauskas prašo artimiausią Antikorupcijos komisijos posėdį pakviesti atsakingų institucijų (minėtų įmonių, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Aplinkos ministerijos, Klaipėdos savivaldybės ir kt.) atstovus ir iš esmės išnagrinėti šį klausimą.

Kontaktams:
Seimo Antikorupcijos komisijos narys
dr. Arvydas Anušauskas
Tel. (8 5) 239 6652
arvydas.anusauskas@lrs.lt

LR Seimo kanceliarijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras