Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-12-20

Kalėdinė inkilų kėlimo akcija

Publikuota: Ekologija, Gyvūnai


Gruodžio 22 d., antradienį, 13 val Verkių regioniniame parke Judėjimas „Už gamtą” organizuoja Kalėdinę inkilų kėlimo akciją.

Keliami inkilai pagaminti bendroje banko „Swedbank” ir Judėjimo „Už gamtą” gerų darbų akcijoje Rumšiškėse, padedant Kaišiadorių miškų urėdijai. Per Kalėdas dovanojame dovanas artimiesiems. Dabar gi - paukščiams. Dovanojame jiems namus. Dovanojame jums inkilų tikrųjų „savininkų” giesmes, tiems, kurie jų klausysis, ramiai klajodami po Verkių regioninį parką.

Judėjimas „Už gamtą” pirmąją inkilų dalį, skirtą smulkiems paukščiams (zylėms, bukučiams, margasparnėms musinukėms) kels Verkių regioniniame parke, kur gausu brandžių parko tipo miškų, puikiai tinkančių minėtiems paukščiams perėti.

Dar kartą akcentuosime, jog inkilų kėlimo laikas - ne pavasaris, kaip daug kas iki šiol galvoja. Pavasaris - tai laikas, kai atskrenda varnėnai. Jie savo žavia giesme žadina žemę, ir mūsų žmonės už tai juos labai myli. Bet dabar keliame inkilus įvairiausiems, daug retesniems, paukščiams. Ir žalvarniams, ir įvairių rūšių pelėdoms, ir retesnėms zylėms ir bukučiams. Pastariesiems inkilai reikalingi žiemą - čia jie randa taip reikalingą nakvynę, o po to dažnai tuose inkiluose apsigyvena ir suka lizdus. Pelėdos taip pat nori kiek laiko, kad galėtų priprasti prie naujų namų.

Inkilų kėlime dalyvaus Judėjimo „Už gamtą” aktyvistai, Verkių ir Pavilnio regioninio parko darbuotojai, garsus Lietuvos teatro režisierius, „užkietėjęs” ornitologas-mėgėjas Gintaras Varnas, kiti šalyje žinomi žmonės.

Prieš akciją organizuosime konkursą dalyviams (atspėjai - laimi), kai apie gamtą geriau žinantys tautiečiai galės laimėti inkilą ir iškelti jį savo sode. O po to informuoti mus, kas ir kaip jame apsigyveno.

Renkamės prie Verkių rūmų.

Judėjimo „Už gamtą” informacija. Kontaktinis telefonas 867702053

Patiko (0)


Atgal į: Kalėdinė inkilų kėlimo akcija