Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-01-25

Renkami parašai dėl visuotinės apklausos

Publikuota: Kita, Tarša, Visuomenė

Pirmą kartą Lietuvoje inicijuojama visuotinė dviejų savivaldybių gyventojų apklausa aplinkosaugos klausimais. Tam pasiryžo Klaipėdos ir Klaipėdos rajono gyventojai, susibūrę į iniciatyvinę grupę, kuri sudaryta iš miesto ir rajono nevyriausybinių organizacijų atstovų. Iki šiol Lietuvoje dar nė karto dviejų savivaldybių gyventojai vienu metu nepasinaudojo tokia jiems įstatymu suteikta teise.

Tam, kad tokia apklausa įvyktų, jos iniciatoriai per mėnesį turi surinkti 10 proc. Klaipėdos miesto (t. y. 14,5 tūkst.) ir Klaipėdos rajono gyventojų parašų (4,2 tūkst.).

Jei iniciatyvinei grupei pavyktų surinkti tiek gyventojų, remiančių tokios apklausos surengimą, parašų, tada abiejų savivaldybių tarybos privalėtų paskelbti visuotinę gyventojų nuomonės apklausą.

Joje būtų užduodami šie iniciatorių siūlomi klausimai:

1. Ar pritariate šiukšlių deginimo gamyklų statybai Klaipėdos m. ir rajone?

2. Ar pritariate ne šiukšlėmis, o mediena kūrenamų jėgainių statybai Klaipėdos m. ir rajone?

3. Ar pritariate, kad Klaipėdos m. ir rajone būtų vystoma tik žmonių sveikatai ir aplinkai nekenksminga pramonė?

4. Ar pritariate, kad Klaipėdos m. ir rajone būtų įrengti oro taršą kas valandą matuojantys prietaisai, kurių duomenys būtų skelbiami viešai?

5. Ar pritariate, kad viešai būtų skelbiami užterštumo, ligų paplitimo, mirties priežasčių, gyvenimo trukmės žemėlapiai bei statistika?

Siūloma tokią apklausą atlikti rinkimų į savivaldybių tarybas dieną, vasario 27-ąją. Tokia data siūloma todėl, kad pagal Vietos savivaldos įstatymą apklausa laikoma įvykusi, jeigu savo nuomonę pareiškia ne mažiau kaip 25 procentai apklausos teritorijos gyventojų. Organizatoriai mano, kad tokį kiekį gyventojų galima surinkti tik rinkimų dieną.

Patariamosios apklausos įvairių rinkimų metu rengiamos visose ES šalyse, JAV, Kanadoje ir kitose šalyse. Lietuvoje kol kas niekas nebandė šio valdžios pasitarimo su visuomene būdo.

Apklausos organizatoriai kreipiasi į visus Klaipėdos miesto ir rajono gyventojus, žiniasklaidą, nevyriausybines asociacijas, profsąjungas, partijas ir kitas organizacijas, prašydami pagalbos dėl minėtų parašų surinkimo. Smulkesnę informaciją mūsų rajone teikia iniciatyvinės grupės koordinatoriai Romualdas Petkevičius (tel. 8 659 30870) bei Laima Karbauskienė (8 699 03781).

Parengė Reda Milvydienė

Šaltinis: Klaipėdos rajono laikraštis “Banga”, www.sxc.hu nuotrauka

Patiko (0)


Atgal į: Renkami parašai dėl visuotinės apklausos