Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-01-07

Kur dėti nupuoštas kalėdines eglutes?

Publikuota: Atliekos, Buitis, Ekologija, Rūšiuok


Kalėdinės eglutės, džiuginančios namus ir miestus šventine nuotaika, turi teisę į garbingą pabaigą po švenčių. Taip mano akcijos „Kalėdinė eglutė - namų šilumai” iniciatoriai ir kviečia prie šios kasmetinės akcijos prisidėti ir kuo daugiau gyventojų.

Ekologijos bendrovė „Ecoservice” ir biokuro gamybos bendrovė „Bionovus” jau penktus metus iš eilės organizuoja akciją „Kalėdinė eglutė - namų šilumai”.

Šios akcijos metu, jau po žiemos švenčių, gyventojai raginami ne išmesti atitarnavusius šventinius medelius bet kur - į kiemus, prie konteinerių ar pamiškėje - o atnešti į specialius konteinerius patogiose miestų vietose. Iš šių konteinerių kalėdinės eglutės bus išvežtos į biokuro gamybos bendrovę, kur, specialiai paruošus, bus pagamintas ekologiškas biokuras. Juo Lietuvos šilumos tiekėjai šildys gyventojų namus.

Akcijos globėja - Aplinkos ministerija. Raginimą prasmingai panaudoti eglutes palaiko Švietimo ir mokslo ministerija bei portalas delfi.lt. Šiemet eglutės civilizuotai išmesti galės Vilniaus, Klaipėdos, Širvintų, Šilutės, Neringos, Kazlų rūdos, Vilkaviškio bei Trakų gyventojai.

„Šia akcija skatiname, kad nereikalingų, „liūdnų” eglučių po švenčių mūsų kiemuose būtų kuo mažiau. Civilizuotai išmesti visą šventinį laikotarpį mus džiuginusius medelius nėra sunku - reikia tik šiek tiek papildomų pastangų atnešti medelius iki specialiųjų konteinerių”, - dalyvauti kasmetinėje akcijoje skatina bendrovės „Ecoservice” direktorius Saulius Budrevičius.

Akcijos lipdukais pažymėti „Ecoservice” konteineriai nuo sausio 6 iki 14 dienos vakaro stovės jau įprastose akcijos vietose - prie didžiųjų prekybos centrų. Akcijos konteineriai bus skirti tik eglutėms, į juos prašoma nemesti komunalinių ir didžiųjų atliekų.

Konkrečios vietos, kur stovės Kalėdinėms eglutėms skirti konteineriai, bus paskelbtos tinklapyje www.ecoservice.lt

Praėjusiais metais akcijos „Kalėdų eglutė - namų šilumai” metu buvo surinkta 500 kubinių metrų eglučių, kurios, paverstos biokuru, šildė būstus.

Akcijos lipdukais pažymėtus konteinerius rasite čia.

Patiko (0)


Atgal į: Kur dėti nupuoštas kalėdines eglutes?