Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-12-28

“Žalvaris” talkins “Ekošviesai” surenkant lempų atliekas

Publikuota: Atliekos, Ekologija, Rūšiuok


Pirmoji už apšvietimo įrangos atliekų tvarkymą atsakinga viešoji įstaiga Lietuvoje „Ekošviesa” išplėtė savo partnerių ratą pasirašydama bendradarbiavimo sutartį su viena stambiausių atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovių Lietuvoje - UAB „Žalvaris”.

Ekošviesa” vadovo Mariaus Jankausko teigimu, šis susitarimas yra reikšmingas žingsnis lempų atliekų surinkimo infrastruktūros plėtros strategijoje.

„Pradėjus bendradarbiavimą su „Žalvariu”, mūsų sukurta lempų atliekų surinkimo infrastruktūra prasiplėtė dar šešiais specialiais surinkimo punktais, veikiančiais didžiuosiuose šalies miestuose”, - sako jis.

Specialiuose punktuose surinktos lempų atliekos yra perdirbamos bei tvarkomos nekenksmingu aplinkai būdu. Anot „Ekošviesa” vadovo, nuo šios savaitės lempų atliekos surenkamos jau dvidešimt trijuose taškuose, veikiančiuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Utenoje ir Kėdainiuose.

„Kitų metų pavasarį bendradarbiaudami su šia bendrove atidarysime dar vieną naują surinkimo punktą Marijampolėje bei numatome tolimesnę plėtrą, veiklą plėtodami su kitais partneriais”, - pažymi M. Jankauskas.

2003 m. vasario 13 d. įsigaliojus Europos Parlamento ir Tarybos direktyvai dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų, buvo išplėsta gamintojo atsakomybė už kuriamus ir parduodamus gaminius bei tapo universalia Europos Sąjungos aplinkosaugos koncepcija. Ji šiuo metu yra vykdoma visose Europos Sąjungos valstybėse narėse, įskaitant Lietuvą, kurioje šią direktyvą įgyvendina „Ekošviesa”.Per trejus metus „Ekošviesai” priklausantis lempų atliekų surinkimo tinklas apjungs apie 100 surinkimo punktų visoje Lietuvoje.

„Ekošviesai” priklausančiose lempų surinkimo punktuose lempų atliekos priimamos nemokamai, o už kiekvienos lempos utilizavimą moka lempų gamintojai. Planuojama, kad lempų atliekos taip pat galės būti surenkamos ir iš šalies bendrovių, surinkėjams atvykstant pas jas. Tokiu atveju, įmonės turės apsimokėti tik tranpsortavimo išlaidas.

Kokios lempos ir kur surenkamos galite sužinoti apsilankę “Ekošviesos” svetainėje.

Patiko (0)


Atgal į: “Žalvaris” talkins “Ekošviesai” surenkant lempų atliekas