Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-11-09

Vilniaus aplinkosaugininkai neleido statyti atliekų deginimo gamyklos (video)

Publikuota: Atliekos, Politika, Tarša, Video, Visuomenė

Lietuvos Sostinėje, Vilniuje, planuota statyti atliekų deginimo gamyklą. Šio plano autorius - “Rubicon group” (dabar - ICOR), neigiama prasme pagarsėjęs koncernas. UAB ”Regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklos” vienintelis akcininkas yra minėtas koncernas.

Vilniaus visuomenės atstovų pastangos neleisti statyti atliekų deginimo gamyklos jau davė vaisių. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas nusprendė neleisti Vilniuje statyti atliekų deginimo gamyklos.

Apie tokį sprendimą antradienį pranešė departamento vadovas Rolandas Masilevičius. Pasak jo, norint statyti gamyklą, reikės atlikti naują poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą.

Pagrindinė sprendimo priežastis - tokia veikla turi būti planuojama tinkamai įtraukiant visuomenę.

“Yra trys pagrindiniai argumentai, kuriais remiantis toks sprendimas priimtas. Pirmiausia, neužtikrintos Orhuso konvencijos nuostatos, kur visuomenė turi teisę dalyvauti sprendimų priėmime. Antra, savivaldybės pasyvi pozicija sprendžiant atliekų tvarkymo klausimus ir atstovaujant gyventojų interesams. Be to, poveikio aplinkai ataskaitoje yra tam tikri neatitikimai”, - kalbėjo R.Masilevičius.

Tačiau tai negalutinė, o laikina pergalė. Vilniaus visuomenei per daug nereikėtų atsipalaiduoti ir leistis ,,užmigdomai”. Kviečiame visus pasirašyti prieš planuojamą Vilniaus atliekų deginimo gamyklą.

Primename, kad remiantis moksliniais tyrimais - atliekų deginimas yra vienas didžiausių taršos šaltinių, skleidžiantys dioksinus, furanus ir chloro gaminius.

Šie elementai niekur nedingsta, o per vandenį ir orą patenka į maitinimosi grandinę ir atgal - į žmogaus organizmą. Šios cheminės medžiagos kaupiasi žmogaus kūne visą gyvenimą ir ilgalaikis poveikis yra nustatytas labai aiškus ir paprastas - išmetimai iš atliekų deginimo įmonių (dioksinai, furanai ir kiti junginiai) skatina naujagimių apsigimimus ir šalia visų kitų ligų - ir vėžinius susirgimus.

Atliekų deginimo būdas yra netinkamas. Prioritetus reiktų teikti atliekų susidarymo mažinimui, surinkimui, rūšiavimui, antriniam panaudojimui, perdirbimui. Perdirbus atliekas, jų lieka labai mažai, apie 20 proc. buvusio svorio, ir vėliau iš jų išgaunamos biodujos.

Gediminas Gemskis

Šaltinis: Ekspertai.eu

Patiko (0)


Atgal į: Vilniaus aplinkosaugininkai neleido statyti atliekų deginimo gamyklos (video)