Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-10-29

Norėdami ryškiaspalvio pavasario - ruoškimės jam rudenį

Publikuota: Ekologija, Visuomenė


Iki antrosios lapkričio savaitės 20-tyje Lietuvos mokyklų ir vaikų namų bus pasodinta daugiau nei 1500 kvadratinių metrų ryškiaspalvių svogūninių gėlių. Ši akcija - tai jaunimo iniciatyvinės grupės „Eko karta” ir agrofirmos „Sėklos” pavasarį pradėto projekto „Žalia stotelė” tęsinys. Projekto metu skirtingose Lietuvos mokyklose ir vaikų namuose sodinamos ne tik gėlės, bet ir ekologiškos daržovės.

Vieną kartą pasodinus, nekyla noro sutrypti

Balandžio mėnesį, kai prasidėjo akcija „Žalia stotelė”, į darbą kibo vaikai ir jaunimas kartu su mokytojais. 20 akcijoje dalyvavusių mokyklų jie tvarkė savo aplinką, ruošė žemę gėlių sodinimui ir savarankiškai, klausydami agronomų patarimų, apželdino savo mokyklų aplinkas. Daugelis mokyklų pirmiausia daigino sėklas ir tik paskui jas persodino į lauką. „Akcija turėjo didžiulį pasisekimą, jau vien todėl, kad net ir viską pasodinus, mokyklų entuziazmas nenuslūgo. Jaunimas kitaip žiūri į aplinką, prie kurios kūrimo prisidėjo pats, savo rankomis. Mokytojai, tuo tarpu, džiaugiasi mokinių samprotavimais - kad vieną kartą pasodinus gėlę, sulaužyti ar išrauti net nekyla minties,” - pasakoja „Eko karta” vadovė Ieva Malaiškaitė.

Šį kartą, kad pasibaigus žiemai nereikėtų ilgai laukti ir gėlių spalvos bei gausa džiugintų jau ankstyvą pavasarį, agrofirma „Sėklos” dovanoja mokykloms ir vaikų namams svogūnines gėles. Tokio kiekio, kuris bus pasodintas, užtektų apsodinti beveik pusę futbolo aikštės, tad pavasarį spalvomis galės džiaugtis ne tik mokyklų ir vaikų namų vaikai ir jaunimas, bet ir vietos bendruomenė.

Jaunimas pradeda drąsiau žiūrėti į „žemės darbus”

Nors neretai galima išgirsti, jog jaunimas moka tik kompiuteriu žaisti, o rankas į žemę įkišti bijo, panašu, jog „laikai keičiasi”. Jaunoji karta vis dažniau prisiima atsakomybę ne tik už save, bet ir paragina atsakingiau į aplinką žiūrėti suaugusius. Ne išimtis ir apželdinimo akcija. Iš pradžių bijojus, jog gėles teks sodinti už mokinius, užaugus pačių moksleivių rankomis pasodintoms gėlėms ir daržovėms, antrą kartą į sodinimo talką visi renkasi su didžiuliu entuziazmu. Jeigu taip ir toliau, galbūt miestai netaps „betono džiunglėmis”, o parkuose nebebus kertami medžiai.

Eko kartos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Norėdami ryškiaspalvio pavasario - ruoškimės jam rudenį