Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-10-26

Teismas ėmėsi Mingėje iškirstų medžių bylos

Publikuota: Augmenija, Gamta, Kita

Klaipėdos apygardos teisme pradedama nagrinėti byla dėl žalos atlyginimo už unikaliame Minijos kaime iškirstus medžius. Civilinio ieškinio suma - daugiau 0,5 mln. litų.

Klaipėdos apygardos prokuroras Aivaras Velutis sako teisme sieksiąs įrodyti, kad valstybės saugomoje teritorijoje - Lietuvos Venecija vadinamame Minijos kaime - bendrovės „Šilutės polderiai” darbininkai daugiau nei pustrečio šimto medžių iškirto neteisėtai, negavę Kultūros paveldo saugotojų sutikimo.

Prokuroras teismo prašo, kad aplinkosaugininkų suskaičiuotą, daugiau nei 0,5 mln. litų siekiančią žalą atlygintų bendrovė „Šilutės polderiai” ir leidimą kirsti medžius išdavusi rajono savivaldybė.

Šių atstovai su ieškiniu nesutinka - esą jokių neteisėtų veiksmų nebuvę. Medžiai iškirsti tvarkant polderius, o tokiems darbams leidimo esą išvis nereikia.

Teismas kol kas spręs tik žalos atlyginimo klausimą. Ikiteisminį tyrimą dėl baudžiamosios atsakomybės Šilutės rajono prokuratūra tebetęsia.

Iškirsti Minijos kaimo medžiai iš pareigų jau išvertė buvusį Nemuno deltos regioninio parko direktorių Nerijų Gricevičių ir buvusį „Šilutės polderių” vadovą Rimantą Liatuką.

Asta Kažukauskienė
Lietuvos radijas

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)


Atgal į: Teismas ėmėsi Mingėje iškirstų medžių bylos