Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-07-15

Jonavos rajone statys dumblo kompostavimo aikštelę

Publikuota: Atliekos, Statybos


Aplinkos projektų valdymo agentūra kartu su bendrove „Jonavos vandenys” pasirašė projekto „Jonavos dumblo apdorojimo įrenginių statyba” finansavimo sutartį ir taip dumblo kompostavimo aikštelės statybai bei įrangos įsigijimui skyrė 4,2 mln. Lt 2007-2013 m. ES Sanglaudos skatinimo programos lėšų.

UAB „Jonavos vandenys” sutartį su viešojo pirkimo būdu atrinktu rangovu ketina pasirašyti rugpjūčio pabaigoje. Planuojama, kad aikštelės techninio projekto parengimas ir statybos darbai Jonavos r., Gineikių kaime, už 14 km. nuo nuotekų valyklos truks metus. Pastačius aikštelę bus išspręsta Jonavos ir Ruklos nuotekų valymo įrenginiuose susidarančio dumblo šalinimo problema, nes nuo 2013 m. dumblas į sąvartynus nebus priimamas, o šioje valykloje kasmet susidaro apie 4500 tonų dumblo per metus.

Pasak „Jonavos vandenys” atstovų, gauta apdoroto dumblo kokybė bus pakankamai aukšta, todėl jį bus galima naudoti žemės ūkyje, pažeistų teritorijų (karjerų), išeksplotuotų durpynų, uždaromų sąvartynų, kelių sankasų ir panašių teritorijų rekultyvavimui.

Be šio projekto „Jonavos vandenys” gavo finansavimą vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimui ir plėtrai ir ties tinklus Virbalų II kvartale, Stoties rajone ir centrinėje miesto dalyje.

APVA informacija

Patiko (0)


Atgal į: Jonavos rajone statys dumblo kompostavimo aikštelę