Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2010-04-24

“Padarėm”, o ką darysim su neišvežtom šiukšlėm?

Publikuota: Atliekos, Renginiai, įvykiai, Tarša, Visuomenė


Praėjusįjį šeštadienį praūžusioje aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom‘10″ Lietuvą švarino per 170 tūkstančių tautiečių, o tai yra maždaug kas dvidešimtas šalies gyventojas. Tokie skaičiai paaiškėjo susumuvus iš įvairių Lietuvos regionų gautus duomenis.

„Šiemet akcijos organizatoriai planavo rekordinio dydžio tvarkymo akciją visoje Lietuvoje, tačiau nesitikijome, kad dalyvių skaičius perkops 100 tūkstančių. Vakar naktį, kai štabą pasiekė duomenys iš paskutiniųjų Lietuvos rajonų, susumavus rezultatus išsiaiškinome, kad tautiečiai mūsų planus gerokai viršijo - 170 tūkstančių aplinkos švarintojų visoje Lietuvoje. Džiugu, kad žmonės atsiliepė į prašymą - neleisti Lietuvai paskęsti šiukšlėse”- sakė akcijos „Darom‘10″ organizatorius Ignas Brazauskas.

Aktyviausi akcijoje buvo Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskričių gyventojai - po 30 tūkstančių dalyvių, Šiaulių apskrityje- apie 25 tūkstančius dalyvių, Klaipėdos - apie 15 tūkstančių. Kitose Lietuvos apskrityse dalyvių skaičius svyravo apie 10 tūkstančių. Aktyviausias Lietuvos rajonas pagal dalyvių skaičių, tenkantį vienam tūkstančiui gyventojų, - Kėdainiai. Šiame rajone akcijoje „Darom’10″ dalyvavo apie 7 800 gyventojų.

Akcijos „Darom‘10″ dalyviai visoje Lietuvoje surinko ir į savartynus pristatė daugiau negu 2 000 tonų įvairių atliekų. Daugumoje savivaldybių šiemet atliekos buvo rūšiuojamos į: antrines žaliavas, komunalines, stambiagabarites, elektronikos atliekas, padangas. Šios atliekos nėra įtrauktos į bendrą surinktų atliekų statistiką. Vien padangų kiekvienas didesnis miestas surinko maždaug po 20 tonų.
„Šiuo metu į savartynus jau yra iškeliavę apie 70 proc. visų akcijos „Darom‘10″ surinktų atliekų. Išvežimo darbai vis dar aktyviai vyksta. Visas likęs surinktų atliekų kiekis į savartynus turėtų buti išvežtas iki kitos savaitės vidurio. Iš savarankiškai gyventojų tvarkytų teritorijų, kur „Darom‘10″ organizatoriai nebuvo registravę tvarkomo taško, organizatoriai išvežti šiukšlių neįsipareigoja. Gyventojai turėtų savarankiškai pasirūpinti šiukšlių išvežimu, kreiptis į savo seniūnijas ir bandyti ieškoti sprendimų” - sakė Roberta Deveikytė, akcijoje „Darom‘10″ atsakinga už šiukšlių išvežimą.

Balandžio 17 d., šeštadienį, drauge su lietuviais aplinką tvarkė ir slovėnai. Slovėnijoje aplinkos švarinimo akcijoje dalyvavo apie 200 tūkstančius gyventojų, t.y. maždaug 12 proc. visų šalies gyventojų. Jau šį šeštadienį panašią akciją planuoja įgyvendinti latviai, gegužės 1 d. - estai.

Apie neišvežtas šiukšles praneškite tel.: +370 659 16410, +370 659 16412, +370 659 16413 arba registruokite čia:
http://www.mesdarom.lt/neisveztos-siuksles.html

Patiko (0)


Atgal į: “Padarėm”, o ką darysim su neišvežtom šiukšlėm?