Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2009-06-29

Kviečiame į “Žalią varną 2009″

Publikuota: Ekologija, Gyvūnai, Renginiai, įvykiai

Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sparčiai nykstančius paukščius ir supažindinti su jų išsaugojimo galimybėmis Lietuvos ornitologų draugija (LOD) visus gamtai neabejingus žmones kviečia į š.m. liepos 10 - 12 dienomis vyksiančią “Žalią varną 2009″.

Ar matėte žalią varną? Jei pasakysite, kad tokių paukščių nėra, būsite… visiškai teisūs. Žalių varnų nėra, bet yra žalvarniai. Jei labai pasiseks, tai vasarą kur nors erdviose pušynų pamiškėse ant elektros stulpų, kirtimuose pasilikusių sausų medžių viršūnėse ar kur nors šalia sodybos augančiuose senuose medžiuose galima pamatyti kuosos dydžio netradiciškai mūsų kraštams ryškiomis spalvomis išsipuošusį paukštį. Tai žalvarnis savo apdarui iš dangaus mėlio pasiskolino melsvą, medžių lapų - žalsvą, o nuo savęs pridėjo rusvai rudą spalvas. Neįtikėtinai egzotiškų spalvų paukštis. Ir kur tik gyvena žalvarnis, ten jis turi pasirinkęs mėgstamą medį ar šaką, ant kurios pastoviai tupi. Tad nenuostabu, kad mūsų seneliai ir tėvai puikiai pažinojo šiuos paukščius, kuriuos vadino šilovarniais, žaliavarnėmis… Dabar Lietuvoje pamatyti žalvarnį yra didelė laimė, nes žalvarnių mūsų krašte belikę keliasdešimt porų ir jų vis dar mažėja.

“Žalia varna 2009″ - tai jau trečius metus Druskininkų miškuose LOD organizuojamas paukščiams neabejingų žmonių susitikimas, kurios metu išskirtinis dėmesys skiriamas žalvarniams (Coracias garrulus): mes supažindinsime jus su šių paukščių būkle Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse, jų perimviečių apsaugos ir perėjimo sąlygų gerinimo būdus, vaizdžiai papasakosime apie Dzūkijos kraštą garsinančių kurtinių ir tetervinų tuoktuves, realizuosime kino gamtoje idėją. Ir ne tik kalbėsime - kiekvienas iš jūsų galės prisidėti prie žalvarnių apsaugos realiais darbais. Preliminarią renginio programą galite pasižiūrėti ČIA.

“Žalios varnos” dalyviams amžius ir paukščių stebėjimo patirties cenzas netaikomas - visi, ir dideli, ir maži yra laukiami penktadienį, liepos 10 dieną, 20 valandą šalia Druskininkų esančiame Grūto kaime, šalia plento esančioje autobusų aikštelėje. Kaip ją surasti pamatysite paspaudę ŠIĄ NUORODĄ.

DĖMESIO: paukščių stebėtojų renginio dalyvių išankstinė registracija būtina! Apie savo apsisprendimą dalyvauti iki š.m. liepos 6 dienos prašome pranešti el.pašto adresu remigijus.karpuska@birdlife.lt parašydami laišką, kuriame reikia nurodyti savo vardą ir pavardę (jei registruojate grupę dalyvių - tuomet visų jų vardus ir pavardes), miestą, iš kurio atvykstate ir kontaktus (el.pašto adresą bei telefoną), kuriais mes galėsime su Jumis susisiekti. Mes jums atsiūsime visą papildomą informaciją, kuri, tikimės, bus naudinga ruošiantis kelionei.

Jei norite sužinoti išsamesnę informaciją apie renginį ar turite nepakartojamą pasiūlymą - rašykite Lietuvos ornitologų draugijai el. paštu remigijus.karpuska@birdlife.lt arba skambinkite organizatoriams tel. 8 674 52272 (Remigijus).

LOD informacija

Patiko (0)


Atgal į: Kviečiame į “Žalią varną 2009″